O nas

rejsy niezapomniane

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – FAQ

FAQ

CZY TRZEBA MIEĆ DOŚWIADCZENIE?

Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia ani umiejętności żeglarskich. Nasz kapitan objaśni oraz nauczy Was wszystkiego co jest niezbędne, aby bezpiecznie i z przyjemnością bawić się w żeglarstwo.

KTÓRA TRASA JEST NAJLEPSZA?

W zależności od oczekiwań, możemy zaproponować odpowiednią trasę rejsów. Są miejsca, które sprawdzą się znakomicie jako pierwsze doświadczenie żeglarskie, gdzie świetnie odnajdą się rodziny z dziećmi lub zwyczajnie osoby chcące spokojnie się zrelaksować. Są też trasy, gdzie żeglowania jest więcej, odbywa się ono po otwartym morzu, czy oceanie. Wtedy jest więcej możliwości do nabrania doświadczenia żeglarskiego. Oczywiście nie wyklucza to dobrej zabawy, zwiedzania, kąpieli w pięknych zatokach czy też korzystania z uroków nieznanych i tajemniczych lądów. Dla każdego znajdziemy coś odpowiedniego.

DLACZEGO Z NAMI WARTO?

Czym się różnimy od innych? My nie traktujemy żeglarstwa jako wakacji od normalnej pracy. My regularnie i dużo pływamy. Mamy doświadczenie, praktykę, często bywamy w naszych ulubionych miejscach. Mamy odpowiednie certyfikaty jako kapitanowie, jak i jako firma. Pływamy najlepszymi łódkami, mimo że nie są one najtańsze, ale z całą pewnością najlepsze dostępne. Na naszych rejsach jest spokojna, przyjazna atmosfera. Dbamy o komfort i wypoczynek naszych gości. Poza wyjątkowymi rejsami u nas nie ma wacht. Płynie i pomaga ten, kto ma akurat ochotę. Dodatkowo mamy ciekawe i sprawdzone programy. Nie wysyłamy gości w miejsca, gdzie ktoś z nas już wcześniej nie był. Więcej szczegółowych informacji dlaczego z nami warto pojechać znajdziesz tu.

JAKA JEST POGODA NA REJSACH?

Tak dobieramy terminy naszych imprez, aby pogoda była jak najlepsza. Unikamy Karaibów w europejskie lato, ponieważ wtedy jest tam sezon huraganów. W Malezji pływaliśmy w lutym, ponieważ nie ma tam wtedy ulewnych deszczy monsunowych. Lubimy sierpień na Morzu  Śródziemnym, ale staramy się unikać wtedy gorącej Sycylii, czy zatłoczonej Toskanii. A Bałtyk to zawsze dobry pomysł ;) No może poza terminami zimowymi.

CZY SĄ POTRZEBNE WIZY?

Bardzo często w ogóle nie potrzeba nic poza ważnym paszportem. Czasami wizę dostaje się automatycznie na lotnisku lub w porcie morskim w czasie odprawy. Jednakże na niektórych akwenach przyda się wiza amerykańska, aby odwiedzić niektóre wyspy.

A JAK TO JEST NAPRAWDĘ Z CHOROBĄ MORSKĄ?

Zasadniczo na katamaranie choroba morska pojawia się bardzo rzadko, ponieważ jachty tego typu są zdecydowanie stabilniejsze. W przypadku rejsów na zwykłych jachtach choroba się zdarza, ale znamy sporo sposobów na złagodzenie jej skutków. Najczęściej po kilku godzinach nikt już nie pamięta o takim problemie.

DLACZEGO WARTO PŁYWAĆ JACHTEM?

Jachty dają ogromną mobilność. Każdego dnia możemy być gdzie indziej. Codziennie zwiedzamy inne miejsca, inne miasteczka. Kąpiemy się w cichych, płytkich zatokach, gdzie wielkie wycieczkowce nigdy nie przypłyną. Katamaran to taki duży, wygodny kamper o standardzie 4* hotelu. Hotel płynie z nami, nie musimy się pakować, przenosić. Skupiamy się na podziwianiu widoków oraz poznawaniu nowych miejsc. Poza tym żeglarstwo to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu. Znamy ludzi, którzy po spróbowania jachtingu przestali wyjeżdżać na tradycyjne wakacje. Na dobrą sprawę jest to sposób na życie.

UBEZPIECZENIA, OPIEKA MEDYCZNA, SZCZEPIENIA?

Każdy uczestnik naszych imprez jest ubezpieczony w zakresie KL i NW na standardowych warunkach w firmie WIENER. OWU do wglądu. Jeśli ktoś chce bardziej rozbudowane ubezpieczenie, to możemy przedstawić taką ofertę. Opieka medyczna w niektórych odwiedzanych państwa jest na bardzo podstawowym poziomie, ale nie ma szczególnych problemów z uzyskaniem pomocy ambulatoryjnej. W większości odwiedzanych przez nas miejsc nie ma też wymagań specjalnych szczepień. W krajach tropikalnych zaleca się szczepienia typu: żółtaczka czy tężec i dur brzuszny.

JAK JEST Z ŁADOWANIEM KOMÓREK, APARATÓW ORAZ KORZYSTANIEM ZE SPRZĘTU NA 220V?

Na jachcie jest zawsze dostęp do napięcia z gniazdka 12V (takie jak w samochodzie), na wielu jachtach jest też dostęp do 220V. Niestety w czasie żeglugi po morzu najczęściej nie ma możliwości skorzystania ze sprzętu o dużej mocy.

JAK JEST Z DOSTĘPNOŚCIĄ WODY SŁODKIEJ?

Zbiorniki na wodę na jachcie są bardzo pojemne, w wielu przypadkach na pokładzie jest odsalarka do wody, co kończy problem z ograniczeniami w zużyciu wody słodkiej. W przypadku kiedy odsalarki brak wodę tankujemy w portach.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA REJS?

To czego będziemy potrzebowali na rejsie zależy od tego gdzie płyniemy.

Jeśli w tropik to zabieramy:

 • lekkie, przewiewne stroje na dzień na pokładzie i na spacer po porcie i okolicach
 • lekki sweter na wieczór
 • prosty strój na wieczorny spacer po mieście i na wyjście na kolację
 • kremy z filtrem 20, 30, a nawet 50UV
 • czapkę z daszkiem lub kapelusz
 • kostiumy kąpielowe, ręcznik plażowy
 • wygodne buty
 • klapki, sandały, ewentualnie buty pokładowe
 • kurtkę przeciwwiatrową – przeciwdeszczową
 • okulary przeciwsłoneczne
 • indywidualne leki, które bierzemy
 • dokumenty, które są wymagane w danej podróży: paszport (sprawdź datę ważności!!!), dowód, prawo jazdy, dodatkowe ubezpieczenie, kartę EKUZ
 • aparat fotograficzny, komórka, lornetka (jeśli masz), ładowarki!

Jeśli płyniemy na zimne morze to będziemy potrzebowali dodatkowo:

 • sporo ciepłych ubrań
 • bieliznę termiczną, skarpetki
 • polar
 • sztormiak lub ubranie nieprzemakające
 • kalosze
 • czapka i rękawiczki
 • dodatkowy śpiwór

JAKIE ROZRYWKI, ATRAKCJE SĄ DOSTĘPNE W CZASIE REJSU?

Można zorganizować prawie wszystko, co sobie wymarzymy.