Terminarz

rejsy niezapomniane

Zatoka Neapolitańska – Wyspy Liparyjskie – Sycylia

Termin: 13 - 20 sierpnia 2022

Skipper: Izabela Kursa

Cena za osobę: 2090 zł (cena zwiera ubezpieczenie od rezygnacji uwzględniające Covid-19)

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

rejs turystyczno - żeglarski

Opis Trasy:

W rejs ten wyruszymy z Salerno. Odwiedzimy Amalfi oraz słynną Capri i popłyniemy na południe w kierunku Sycylii. Po drodze zatrzymamy się w Marina di Camerota lub w Maratei oraz w kalabryjskim, starym kurorcie Tropea. Stąd już niedaleko na owiane nutką tajemnicy Wyspy Eolskie. Tutaj można wejść na  Vulcano i odpocząć w wulkanicznym błocie.  Rejs zakończymy na Sycylii w porcie Milazzo.

 

 

 ATRAKCJE W CZASIE REJSU Z ZATOKI NEAPOLITAŃSKIEJ PRZEZ WYSPY LIPARYJSKIE NA SYCYLIĘ:

  • odwiedziny w pięknych i słynnych portach takich jak Amalfi, Tropea
  • wspinaczka na wulkany Stromboli (o ile aktywność wulkanu się zmniejszy) i Vulcano (należy mieć buty za kostkę z podeszwą górską, plecak, latarkę – czołówkę oraz plecak na wodę)
  • błotne, gorące źródła na Vulcano
  • objazd Lipari
  • fanstastyczne kotwicowiska na Lipari i Panarei
  • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
  • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach
  • wino, znakomite jedzenie, małe trattorie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

PLANOWANA TRASA:

Salerno – Amalfi –  Marina di Camerota – Tropea  – Panarea – Lipari – Vulcano – Milazzo

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Sun Odyssey 449 exteriorRejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ.

DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

WYPOSAŻENIE ŻEGLARSKIE, NAWIGACYJNE I RATUNKOWE: grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

WYPOSAŻENIE KOMFORTOWO – HOTELOWE: ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

CENA:

2090 zł – miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

DOSTĘPNOŚĆ KOI:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

CENA ZAWIERA: wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu i do pontonu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

SKŁADKA NA KASĘ JACHTOWĄ: Zazwyczaj około 150-200EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

TERMINY PŁATNOŚCI: 980 zł w ciągu tygodnia od rezerwacji, pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

STANDARD REJSU: Jest wysoki przy składce do kasy jachtowej w podanej wysokości. Jednakże częste postoje w najdroższych marinach, czy też wieczorne wyjścia do dobrych restauracji potrafią znacznie podnieść poziom wydatków.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi.

Jak dotrzeć na miejsce

ROZPOCZĘCIE REJSU:

SALERNO 13 SIERPNIA 2022 r. od godz. 17:00:

Do Salerno najłatwiej dojechać pociągiem z jednego z włoskich lotnisk takich jak Rzym, Piza, Neapol, Bolonia. Na wszystkie te lotniska latają tanie linie, a do Rzymu także Alitalia i LOT. Sprawdzić pociągi można na stronie włoskich kolei: Pociągi we Włoszech.

DOKŁADNY ADRES PORTU ZAOKRĘTOWANIA:

Marina d’Arechi SpA, Via Salvador Allende, fronte Stadio Arechi, 84131 SALERNO

Współrzędne geograficzne portu: 40st38.740’N 14st48.645’E

ZAKOŃCZENIE REJSU:

 MILAZZO  20 sierpnia 2022 r. do godz. 09:00

Aby wrócić z Sycylii do Polski należy udać się na jedno z trzech sycylijskich lotnisk. Tylko z Palermo (Ryanair) i Katanii (Wizzair) można znaleźć bezpośrednie połączenia do Polski. Na lotniska w Katanii i Palermo dostaniemy się z Milazzo koleją Dla tych co mają więcej czasu polecamy opcję z powrotem pociągiem do Rzymu, a następnie samolotem do Polski.

DOKŁADNY ADRES PORTU WYOKRĘTOWANIA:

Marina del Nettuno, Molo Marullo, 98057 Milazzo

Współrzędne geograficzne portu: 38°13’05.6″N 15°14’36.2″E

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty i połączenia promowe. Prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Rejs na zamówienie

Na życzenie możemy przygotować rejs na tej trasie w dowolnym terminie i na innym jachcie. Mogą to być rodzinne wakacje pod żaglami w Toskanii, żeglarski rejs morski w grupie przyjaciół, a także niezapomniany wyjazd incentive dla pracowników lub kontrahentów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się