Terminarz

rejsy niezapomniane

Żeglarska jesień: Toskania – Cieśnina Bonifacio – Baleary, 11 dni (one-way)

Termin: 7 - 18 października 2023

Cena za osobę: 3000 zł

Wolne miejsca: 5

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs stażowo-żeglarski. Dużo żeglowania!

Rezerwuj

Opis trasy:

Nasza żeglarska jesień upłynie pod znakiem wymagających rejsów stażowo – szkoleniowych. Rozpoczniemy w sercu Włoch, a zakończymy na Teneryfie – najpiękniejszej wyspie Archipelagu Kanaryjskiego.  Zapraszamy wszystkich spragnionych mocnych żeglarskich wrażeń, długich przelotów, pięknych śródziemnomorskich i atlantyckich plenerów. Oddajemy cumy  w toskańskiej marinie Puntone di Scarlino i ruszamy  w kierunku Cieśniny Świętego Bonifacego dzielącej Korsykę i Sardynię. Zwiedzamy największą atrakcję tego rejonu – piękne, położone na wapiennym klifie Bonifacio. Po krótkim odpoczynku wypływamy w kierunku hiszpańskich Balearów. Mamy do pokonania ok 300 Mm. Będziemy żeglować, zgłębiać zagadnienia związane z nawigacją i czekać na  delfiny. Po długim przelocie odpoczniemy w Palmie. Wyspy urzekają nie tylko swoim pięknem, ale też różnorodnością. Złote plaże, romantyczne kotwicowiska w skalistych zatokach i  porośnięte winoroślą strome zbocza Serra de Tramuntana to tylko część atrakcji. Cabrera, maleńka wapienna wysepka nietknięta cywilizacją, otoczona krystalicznie czystą wodą to jeden z najpiękniejszych zakątków. Port de Soller ukryty w cichej zatoce sprawia wrażenie jakby czas na chwilę stanął w miejscu.  Ale nie tylko przyrodnicze atrakcje przyciągają żeglarzy z całej Europy w to magiczne miejsce. Wkomponowana w starówkę Palma de Mallorca gotycka katedra kryje w swoim wnętrzu dzieła Gaudiego, a Muzeum Es Baluard posiada w swoich zbiorach prace artystów takich jak Gauguin, Miro i Picasso. Tutaj zakończymy pierwszy etap naszej „żeglarskiej jesieni”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, szkolenie, nocne przeloty
 • dużo godzin stażowych
 • zwiedzanie Bonifacio
 • Katedra w Palmie
 • piaszczyste plaże i piękne błękitne zatoki
 • zabytkowy pociąg do Soller
 • Park narodowy Cabrera
 • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza i regionalne wino

Planowana trasa: Puntone di Scarlino – Elba – Cieśnina Bonifacio – Minorka – Park Narodowy Cabrera – Palma

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ

Dane techniczne:

Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

Wyposażenie żeglarskie, nawigacyjne i ratunkowe:

grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

Wyposażenie komfortowo-hotelowe:

ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

Cena: 3000 zł

za jedno miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

Dostępność koi:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – dostępna
Koja 3 – dostępna
Koja 4 – dostępna
Koja 5 – dostępna
Koja 6 – dostępna
Koja 7 – niedostępna

Cena zawiera:

wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

Cena nie zawiera:

wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

Zazwyczaj około 180 – 200 EURO/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Terminy płatności:

1500 zł w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie rejsu:

Puntona di Scarlino

zaokrętowanie: 7 października 2023 od godz. 17:00

 

Zakończenie rejsu:

Palma de Mallorca

wyokrętowanie: 18 października 2023 do godz. 9:00

Dokładny adres :

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl605-841-610501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

REZERWACJA  * pola obowiązkowe

  newsletter - zapisz się