Terminarz

rejsy niezapomniane

Żeglarska jesień Palermo – Palma de Mallorca

Termin: 9-20 października 2021

Skipper: Łukasz Ziółkowski

Cena za osobę: 1880 zł ( cena zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z powodu Covid - 19)

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

rejs stażowo-żeglarski

OPIS TRASY, PROGRAM REJSU:

cagliari260pxRejs rozpoczniemy w Palermo i po szybkim szkoleniu oraz zaprowiantowaniu ruszamy w drogę. Na chwilę zatrzymamy się pewnie na Favignanie na Wyspach Egadzkich na krótką wędrówkę po wyspie, ale potem już ruszamy na otwarte morze. Będziemy żeglowali ponad dobę do Cagliari. Dla osób lubiących wachty, żeglowanie to wymarzony rejs. Po krótkim odpoczynku, zwiedzaniu i smakowaniu kuchni włoskiej w Cagliari na Sardynii ruszymy w kolejny etap na zachód. Postaramy się stanąć w Parku Narodowym Cabrera na południe od Majorki. Dla widoków, ciepłej wody, plaży i odpoczynku po długim rejsie będzie to znakomity cel. Stąd ruszymy już do Palma de Mallorca, gdzie zakończymy rejs w centrum starego miasta.

GŁÓWNE ATRAKCJE REJSU:

  • bardzo dużo żeglowania po ciepłym już Morzu Śródziemnym
  • dwa długie odcinki żeglarskie: z Wysp Egadzkich na Sardynię oraz z Sardynii na Baleary
  • zwiedzanie Palma de Mallorca (katedra, Castell de Bellver, Palma Aquarium, Mercat de l’Olivar) po rejsie
  • zwiedzanie Palermo (mamy zaprzyjaźnioną przewodniczkę) przed rejsem
  • podstawowe szkolenie żeglarskie w trakcie żeglugi

PLANOWANA TRASA:

Palermo (Sycylia) – Wyspy Egadzkie – Cagliari (Sardynia) – Palma de Mallorca (Majorka)

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Sun Odyssey 449 exteriorRejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ.

DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

WYPOSAŻENIE ŻEGLARSKIE, NAWIGACYJNE I RATUNKOWE: grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

WYPOSAŻENIE KOMFORTOWO – HOTELOWE: ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

CENA:

1880zł – miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

DOSTĘPNOŚĆ KOI:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

CENA ZAWIERA: wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu i do pontonu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

SKŁADKA NA KASĘ JACHTOWĄ: Zazwyczaj około 120-150EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

TERMINY PŁATNOŚCI: 980zł w ciągu tygodnia od rezerwacji, pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

STANDARD REJSU: Jest wysoki przy składce do kasy jachtowej w podanej wysokości. Jednakże częste postoje w najdroższych marinach, czy też wieczorne wyjścia do dobrych restauracji potrafią znacznie podnieść poziom wydatków.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy rejsów z powodu zbyt małej liczby uczestników!

Jak dotrzeć na miejsce

ROZPOCZĘCIE REJSU W PALERMO, 9 PAŹDZIERNIKA 2021 O 17:00:

Aby dolecieć na Sycylię z Polski należy wybrać jedno z trzech sycylijskich lotnisk. Tylko do Trapani (Ryanair) i Katanii (Wizzair) można znaleźć bezpośrednie połączenia z Polski, do Palermo należy lecieć z przesiadką (najczęściej w Rzymie lub Berlinie). Z lotniska w Trapani dostaniemy się autobusem do Palermo, a z Katanii trzeba pojechać do Palermo pociągiem. Dla tych co mają więcej czasu polecamy opcję z dojazdem pociągiem z Rzymu, dokąd dostaniemy się łatwo z Polski.

DOKŁADNY ADRES PORTU ZAOKRĘTOWANIA:

SS113, 136-114, 90133 Palermo PA, Włochy

Współrzędne geograficzne portu: 38°07’14.9″N 13°22’07.0″E

ZAKOŃCZENIE REJSU W PALMA DE MALLORCA, 20 PAŹDZIERNIKA 2021 DO 9:00:

Dolot z Palmy jest możliwy bezpośrednio do Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Korzystne cenowo połączenia można też znaleźć do Berlina. Zachęcamy do spędzenia dodatkowych dni przed rejsem na Majorce. Poza dodatkowym odpoczynkiem mamy większy wybór lotów. Alternatywnie można polecieć z przesiadką w Barcelonie.

DOKŁADNY ADRES PORTU WYOKRĘTOWANIA:

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 605-841-610 lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się