Terminarz

rejsy niezapomniane

Wyspy Kanaryjskie w grudniu – rejs stażowo-szkoleniowy

Termin: 2 - 9 grudnia 2023

Cena za osobę: 2500 zł

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Intensywny rejs stażowo-szkoleniowy na pływach

Opis trasy:

Początek grudnia to idealny termin na żeglowanie po Kanarach.  Zapraszamy na pokład naszego dzielnego jachtu, którym będziemy żeglować po najpiękniejszych miejscach archipelagu. Zapomnij na chwilę o szarości naszej polskiej jesieni i postaw na aktywny wypoczynek w towarzystwie słońca i ciepłych wiatrów! Na tym rejsie stawiamy na duuuużo pływania i zdobywanie wiedzy i doświadczenia! Zapraszamy wszystkich, choć każde wcześniejsze doświadczenie jest mile widziane. Każdy Załogant będzie aktywnie uczestniczył w wachtach nawigacyjnych i kambuzowych, a na zakończenie, jak po każdym rejsie u nas, otrzyma opinię z rejsu ważną przy ubieganiu się o wyższe patenty żeglarskie.

Rejs ma charakter stażowy z elementami szkolenia żeglarskiego i w jego trakcie można uzyskać ok 50 – 70 godzin stażu morskiego.

 

Z nami zobaczysz klify Los Gigantes, skalne organy na Gomerze i najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan El Teide na Teneryfie. Wieczorem spróbujemy najlepszych ośmiornic i wyjatkowego  wina z Lanzarote, które chętnie zarekomendujemy.

W czasie rejsu postaramy się odwiedzić trzy wyspy ( Teneryfa, Gomera, Grand Canaria) Jeśli pogoda będzie korzystna, forma oraz umiejętności załogi pozwolą, to może uda się dotrzeć na El Hierro uznawaną  0d 2000 r. za najbardziej ekologiczną wyspę na ziemi. Rejsy są przeznaczone dla wszystkich osób. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, ale wcześniejsze doświadczenie żeglarskie i morskie jest zalecane. Rejsy odbywają się często w silnych wiatrach i przy dużej fali, więc należy być świadomym tej specyfiki żeglowania po Kanarach.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

  • silne wiatry i oceaniczna fala
  • wspaniała pogoda – słońce, temperatury ok. 20-25st.C, rześki ocean
  • przepiękne i zróżnicowane wyspy takie jak: Teneryfa, Gran Canaria, Gomera, czy La Palma. To, gdzie uda się dopłynąć, zależy od Neptuna
  • Teneryfa (Los Gigantes, Park Narodowy Teide wraz z wulkanem, Masca, itd, itp.) – polecamy przyjechać kilka dni wcześniej lub pozostać dłużej, by pozwiedzać jak najwięcej atrakcji tej różnorodnej wyspy
  • Gomera (wycieczka samochodem po wyspie, wejście na szczyt Garajonay)
  • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza, świeże owoce (mamy swoje ulubione bary, tapasy i restauracje)

Planowana trasa

Teneryfa (Marina San Miguel) – 2 lub 3 wyspy (Gran Canaria (Puerto Mogan), La Palma (Santa Cruz de la Palma), Gomera (San Sebastian)) – Teneryfa (Marina San Miguel). Odwiedziny w konkretnych portach zależą od prognoz pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą. Przy odpowiednich warunkach pogodowych możliwość odwiedzenia El Hierro lub Fuertaventury.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs odbędzie się na naszym  jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ

Dane techniczne:

Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

Wyposażenie żeglarskie, nawigacyjne i ratunkowe:

grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

Wyposażenie komfortowo-hotelowe:

ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

Cena: 2500 zł

za jedno miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

Dostępność koi:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

Cena zawiera:

wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, kołdrę, poduszkę, pościel i ręcznik.

Cena nie zawiera:

wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

Zazwyczaj około 180-230EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana.Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Terminy płatności:

50% w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie i zakończenie rejsu:

Marina San Miguel

Zaokrętowanie 2 grudnia 2023 od godz. 17:00

Wyokrętowanie 9 grudnia 2023 do godz. 09:00

Na Teneryfę latają tanie linie lotnicze z Warszawy, Berlina, Wiednia i innych. Autobus spod terminala jedzie 15 minut.

Dokładny adres za- i wyokrętowania:


Współrzędne geograficzne portu: 28°01’16.6″N 16°36’41.0″W

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 724-328-142, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

 

newsletter - zapisz się