Terminarz

rejsy niezapomniane

Wyspy Kanaryjskie -Rejs stażowy dużym jachtem

Termin: 27 stycznia - 3 lutego 2024

Cena za osobę: 2500 zł

Wolne miejsca: 3

Jacht: Cyclades 50,5

Rejs stażowo-szkoleniowy. Dużo żeglowania!

Rezerwuj

Opis trasy:

Zapraszamy do udziału w stażowo-szkoleniowym rejsie jachtem po Wyspach Kanaryjskich, zwanych nie bez przyczyny Wyspami Szczęśliwymi. Połączymy sporą dawkę żeglowania ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc archipelagu. Rejs z elementami szkolenia żeglarskiego!

Podczas rejsu można uzyskać od 60 do nawet 80 godzin stażu morskiego!

W trakcie tego rejsu zwiedzamy mniej – główny nacisk stawiamy na jak najwięcej żeglowania, w miarę warunków pogodowych. Przy okazji gwarantujemy elementy szkolenia żeglarskiego, co może być szczególnie cenne dla osób, które chcą w przyszłości uczestniczyć w kursie na patent jachtowego sternika morskiego.

Zachęcamy do przyjechania na wyspę nawet kilka dni wcześniej – Teneryfa oferuje ogrom atrakcji, od pięknych plaż, przez klify, po ciekawe masywy górskie, kończąc na niesamowitym wulkanie El Teide.

W czasie rejsu postaramy się odwiedzić trzy wyspy ( Teneryfa, Gomera, Grand CanariaLa Palma) Jeśli pogoda będzie korzystna, forma oraz umiejętności załogi pozwolą, to może uda się dotrzeć na El Hierro uznawaną  0d 2000 r. za najbardziej ekologiczną wyspę na ziemi. Rejsy są przeznaczone dla wszystkich osób. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, ale wcześniejsze doświadczenie żeglarskie i morskie jest zalecane, szczególnie że będzie to bardzo intensywny rejs pod względem żeglarskim. Rejsy odbywają się często w silnych wiatrach i przy dużej fali, więc należy być świadomym tej specyfiki żeglowania po Kanarach.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

 • stażowy charakter rejsu
 • dużo żeglowania, nocne przeloty
 • silne wiatry i oceaniczna duża fala
 • przepiękne i zróżnicowane wyspy takie jak: Teneryfa, Gran Canaria, Gomera, czy La Palma
 • Teneryfa (Los Gigantes, Park Narodowy Teide wraz z wulkanem, Masca, itd, itp.)
 • Gomera (wycieczka samochodem po wyspie, wejście na szczyt Garajonay)
 • Gran Canaria
 • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza, świeże owoce (mamy swoje ulubione bary, tapasy i restauracje)

Planowana trasa

Teneryfa (Marina San Miguel) – 2 lub 3 wyspy (Gran Canaria (Puerto Mogan), La Palma (Santa Cruz de la Palma), Gomera (San Sebastian)) – Teneryfa (Marina San Miguel). Odwiedziny w konkretnych portach zależą od prognoz pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą. Przy odpowiednich warunkach pogodowych możliwość odwiedzenia El Hierro lub Fuertaventury.

Beneteau Cyclades 50.5

Rejs odbędzie się na dużym dobrze wyposażonym jachcie Cyclades 50.5.

Dane techniczne:

Długość: 15,65m
Szerokość: 4,90m
Zanurzenie: 2,10m
Powierzchnia ożaglowania: 110 m2
Silnik stacjonarny: 100 KM
Agregat prądotwórczy 2,5 KW
Liczba koi: 10+2 (5 kabin po 2 osoby, kabina skiperska 1 osobowa oraz jedna osoba w mesie)
Ilość łazienek: 3+1
Pojemność zbiornika paliwa: 400 L
Pojemność zbiorników na wodę: 1000 L
Grot pełnolistwowy z elektrycznym kabestanem
Rolfok

Wyposażenie hotelowe:
5 kabin dwuosobowych, Kabina skiperska na dziobie, Liczba łazienek-3+1, W każdej łazience prysznic, Prysznic na rufie, Drabinka kąpielowa, Ekspres do kawy, Kostkarka do lodu, Dwie lodówki, Aneks kuchenny +wyposażenie, Pościele, kołdry, poduszki, Ręczniki- dwa dla każdego, Panele słoneczne

Turbina wiatrowa, Ogrzewanie, Wentylator w każdej kabinie, Bimini z oświetleniem kokpitu

Wyposażenie nawigacyjne i ratunkowe:
AIS, Ploter z mapami, Kompas x2, Autopilot, Tratwa 12-sto osobowa, Pasy asekuracyjne, Ponton z silnikiem spalinowym, Radiopława EPIRB (AIS, GPS), Locje i mapy papierowe, Pirotechnika, VHF

Wyposażenie rekreacyjne:
Smart TV +DVD, Radio +CD +BT, Deski do pływania SUP x2 + kapoki dla dzieci i dorosłych, Maski pełnotwarzowe do nurkowania, Płetwy do snorkelingu, Wędki, Gry planszowe, Gitara, Ponton 4 osobowy z silnikiem zaburtowym, Głośniki w kokpicie

CENA - szczegóły oferty

Cena: 2500 zł za jedno miejsce

Cena zawiera:

wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, ubezpieczenie od rezygnacji uwzględniające zachorowanie na COVID, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, kołdrę, poduszkę, pościel i ręcznik.

Cena nie zawiera:

wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

Zazwyczaj około 170-230 EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Terminy płatności:

50% w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie i zakończenie rejsu:

Marina San Miguel

Zaokrętowanie 27 stycznia 2024 od godz. 17:00

Wyokrętowanie 3 lutego 2024 do godz. 09:00

Na Teneryfę latają tanie linie lotnicze z Warszawy, Berlina, Wiednia i innych. Autobus spod terminala jedzie 15-30 minut. Koszt taxi 15-20 EUR.

Dokładny adres za- i wyokrętowania:


Współrzędne geograficzne portu: 28°01’16.6″N 16°36’41.0″W

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 724 328 142, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

 

REZERWACJA  * pola obowiązkowe

  newsletter - zapisz się