Terminarz

rejsy niezapomniane

Wschodnia Sycylia i Malta

Termin: 25 września - 2 października 2021

Skipper: Anna Jabłońska

Cena za osobę: 1670zł (cena zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z powodu Covid-19)

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs turystyczno - żeglarski one-way z Sycylii na Maltę

OPIS TRASY

lavaletta_malta260pxRejs ten stanowi drugi etap rejsu dookoła Sycylii z wizytą na Malcie. Rozpoczynamy w porcie Katania, położonym na wschodnim wybrzeżu Sycylii u stóp wulkanu Etna. Pierwszym odwiedzonym portem będą Syrakuzy. Główną atrakcją jest spacer po starym mieście położonym na wyspie Ortygia. Warto też odwiedzić katedrę. Na Sycylii zatrzymamy się jeszcze na krótki postój Marinie Ragusa przed przeskokiem na Gozo (około 45Mm). Na Gozo i Malcie czekają na nas zabytki, piękne widoki, błękitne kotwicowiska i niezła kuchnia. Rejs zakończymy w sercu starego portu w Grand Harbour Marina.

WYBRANE ATRAKCJE:

 • zwiedzanie Katanii (katedra, klasztory, muzea, Castello Ursino)
 • zwiedzanie Syrakuz (stare miasto na wyspie Ortygia, katedra)
 • Zatoka Blue Lagoon i wysepka Comino
 • zwiedzanie La Valetty i Mdiny
 • wizyta na Gozo
 • Malta (Popeye Village, Blue Grotto)
 • dla chętnych możliwość zorganizowania nurkowania
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami, wino, trattorie, jesienny klimat Włoch i Malty
 • kuchnia maltańska (królik, sery owczy, oliwki, wino)
 • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Przed rejsem sugerujemy, aby spędzić kilka dni na Sycylii i poświęcić ten czas na dodatkowe zwiedzanie i zobaczenie atrakcji lądowych tej niesamowitej wyspy:

 • zwiedzanie Palermo (mamy zaprzyjaźnioną przewodniczkę) np.: Stare Miasto, katedra w Monreale, katakumby
 • świątynie w Agrigento
 • wyjazd na Etnę

PLANOWANA TRASA:

Katania – Syrakuzy – Marina di Ragusa – Gozo – La Valetta

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Sun Odyssey 449 exteriorRejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ.

DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

WYPOSAŻENIE ŻEGLARSKIE, NAWIGACYJNE I RATUNKOWE: grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

WYPOSAŻENIE KOMFORTOWO – HOTELOWE: ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

CENA:

1670zł – miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

DOSTĘPNOŚĆ KOI:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

CENA ZAWIERA: wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu i do pontonu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

SKŁADKA NA KASĘ JACHTOWĄ: Zazwyczaj około 120-150EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

TERMINY PŁATNOŚCI: 850 zł w ciągu tygodnia od rezerwacji, pozostałą część na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

STANDARD REJSU: Jest wysoki przy składce do kasy jachtowej w podanej wysokości. Jednakże częste postoje w najdroższych marinach, czy też wieczorne wyjścia do dobrych restauracji potrafią znacznie podnieść poziom wydatków.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi.

Jak dotrzeć na miejsce

ROZPOCZĘCIE REJSU W KATANII 25 września 2021 OD GODZ. 17:00:

Aby dolecieć na Sycylię z Polski należy wybrać jedno z trzech sycylijskich lotnisk. Tylko do Trapani (Ryanair) i Katanii (Wizzair) można znaleźć bezpośrednie połączenia z Polski, do Palermo należy lecieć z przesiadką (najczęściej w Rzymie lub Berlinie). Z lotniska w Palermo dostaniemy się do Katanii koleją, a z Trapani trzeba pojechać autobusem do Palermo i dalej pociągiem. Dla tych co mają więcej czasu polecamy opcję z dolotem samolotem do Rzymu, a następnie pociągiem do Katanii. Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na stronie włoskich kolei: Pociągi we Włoszech.

DOKŁADNY ADRES PORTU ZAOKRĘTOWANIA:

Współrzędne geograficzne portu: 37st29’57.0″N 15st05’55.1″E

ZAKOŃCZENIE REJSU W PORCIE LA VALETTA 2 PAŹDZIERNIKA 2021 DO GODZ. 09:00:

Z Malty można polecieć bezpośrednio do Polski na lotniska w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie (Ryanair) oraz Warszawie (Wizzair). Oczywiście istnieje też możliwość dolotu z przesiadką. Mamy wtedy możliwość wyboru terminu lotu.

DOKŁADNY ADRES PORTU WYOKRĘTOWANIA:

Współrzędne geograficzne portu: 35st53’17.0″N 14st31’13.3″E

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Rejs na zamówienie

Na życzenie możemy przygotować rejs na tej trasie w dowolnym terminie i na innym jachcie. Mogą to być rodzinne wakacje pod żaglami w Toskanii, żeglarski rejs morski w grupie przyjaciół, a także niezapomniany wyjazd incentive dla pracowników lub kontrahentów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się