Terminarz

rejsy niezapomniane

Toskania – Rzym

Termin: 24 - 31 lipca 2021

Skipper: Izabela Kursa

Cena za osobę: 1850 zł (zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z powodu Covid-19)

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs turystyczno - żeglarski z elementami podstawowego szkolenia

OPIS TRASY, PROGRAM REJSU

Środek wakacji w śródziemnomorskim klimacie Toskanii jest zniewalający. Popłyń z nami i odwiedź najpiękniejsze porty i kotwicowiska Elby oraz pozostałych wysp Archipelagu Toskańskiego. W czasie rejsu będzie czas na żeglowanie naszym jachtem, nurkowanie w uroczych zatoczkach Elby, a także na powolne spacery i wędrówki po Portoferraio, Porto Azzurro i na przykład Giglio. Tak, wyspa znana z Costa Concordii też jest na naszej trasie na południe. Rejs kończymy w jednej z największych rzymskich marin w Ostii.

ATRAKCJE NA REJSIE Z TOSKANII DO RZYMU:

  • spacer po Porto Azzurro oraz dookoła twierdzy – więzienia położonej nad miasteczkiem
  • wycieczka piesza do Capolivieri, piwo na głównym piazza, skąd podczas dobrej pogody widać Monte Christo
  • nurkowanie z zestawem ABC nad wrakiem greckiego frachtowca
  • wyjazd kolejką linową na najwyższy szczyt Elby, czyli Monte Capanne
  • zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej, podmiejskiej rezydencji
  • wycieczka skuterami lub autami dookoła Elby
  • wino, winnice, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch
  • odwiedziny na Giglio, a może także w Porto Ercole

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

PLANOWANA TRASA:

Puntone – Porto Azzurro – Portoferraio – Marina di Campo – Giglio – Rzym

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Sun Odyssey 449 exteriorRejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ.

DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

WYPOSAŻENIE ŻEGLARSKIE, NAWIGACYJNE I RATUNKOWE: grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

WYPOSAŻENIE KOMFORTOWO – HOTELOWE: ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

CENA:

1850zł – miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

DOSTĘPNOŚĆ KOI:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

CENA ZAWIERA: wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu i do pontonu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

SKŁADKA NA KASĘ JACHTOWĄ: Zazwyczaj około 150-180EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

TERMINY PŁATNOŚCI: 950zł w ciągu tygodnia od rezerwacji, pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

STANDARD REJSU: Jest wysoki przy składce do kasy jachtowej w podanej wysokości. Jednakże częste postoje w najdroższych marinach, czy też wieczorne wyjścia do dobrych restauracji potrafią znacznie podnieść poziom wydatków.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy rejsów z powodu zbyt małej liczby uczestników!

Jak dotrzeć na miejsce

ROZPOCZĘCIE REJSU W PUNTONE, 24 lipca 2021 OD 17:00:

DOKŁADNY ADRES PORTU ZAOKRĘTOWANIA:

Marina di Scarlino, Lungomare Giuseppe Garibaldi 6, Localita Puntone, 58020 Scarlino (GR)
Współrzędne geograficzne portu: 42°53’14.1″N 10°47’13.8″E

Są dwie opcje:

  1. Z Polski do Rzymu lata wiele linii lotniczych na lotniska Fiumicino oraz Ciampino (np.: Ryanair, Wizzair, Alitalia). Z lotnisk tych musimy dojechać do dworca głównego Roma Termini. Korzystamy z pociągu (z Fiumicino <10EUR)  i autobusu (z Ciampino 4-5EUR). Z Roma Termini jedziemy do stacji Follonica (około 3h). Przed budynkiem dworca są taksówki (do mariny 15-20EUR) www.trenitalia.com – tutaj sprawdź rozkład i kup bilety.
  2. Alternatywą jest przelot liniami Ryanair z Gdańska, Krakowa lub Warszawy do Pizy. Spod terminala odjeżdżają pociągi do stacji Follonica.

ZAKOŃCZENIE REJSU W RZYMIE, 31 lipca 2021 DO 9:00:

DOKŁADNY ADRES PORTU WYOKRĘTOWANIA:

Porto Turistico di Roma,
Współrzędne geograficzne portu: 41°44’16.4″N 12°14’46.4″E

Najdogodniejszą opcją na powrót do Polski z Rzymu jest lot z rzymskich lotnisk Fiumicino lub Ciampino (np.: Ryanair, Wizzair, Alitalia). Na lotnisko w Fiumicino jedziemy 15 minut autobusem z Ostii (spod mariny). Na lotnisko Ciampino musimy dojechać z dworca głównego Roma Termini. Korzystamy z pociągu i autobusu (do Ciampino 4-5EUR) co zajmuje około 2h.

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 605-841-610 lub poprzez formularz kontaktowy.

Rejs na zamówienie

Na życzenie możemy przygotować rejs na tej trasie w dowolnym terminie i na innym jachcie. Mogą to być rodzinne wakacje pod żaglami w Toskanii, żeglarski rejs morski w grupie przyjaciół, a także niezapomniany wyjazd incentive dla pracowników lub kontrahentów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się