Terminarz

rejsy niezapomniane

Rejs katamaranem po słonecznych Kanarach

Termin: 7 dni od grudnia 2023 do marca 2024

Cena za osobę: 5350 EUR/cały jacht

Wolne miejsca: cały jacht

Jacht: Lagoon 40 (2020)

Rejs turystyczno - żeglarski katamaranem

Opis trasy:

Po upalnym włoskim lecie i pięknej andaluzyjskiej  jesieni wracamy na Wyspy Kanaryjskie, jeden z naszych ulubionych  archipelagów. Ciepły wiatr, słońce i oceaniczna fala zadowolą wszystkich spragnionych morskiej przygody. Oprócz żeglarskich emocji każdy znajdzie coś dla siebie na lądzie. Przepiękne wulkaniczne krajobrazy, strome skaliste klify i ciepły ocean, to tylko część atrakcji, jakie oferują kanary. Doskonałe owoce morza, wino i długie ciepłe wieczory w zaciszu portowym, to wszystko co czeka na żeglarzy, którzy odwiedzą ten malowniczy zakątek na Atlantyku.

Ten rejs będzie realizowany na eleganckim i nowoczesnym katamaranie Lagoon 40 (2020)!

Istnieje także możliwość rejsu all inclusive – z kucharzem i hostessą.

Z nami zobaczysz klify Los Gigantes, skalne organy na Gomerze i najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan El Teide na Teneryfie.  Wieczorem spróbujemy najlepszych ośmiornic i wyjatkowego  wina z Lanzarote, które chętnie zarekomendujemy.

W czasie rejsu postaramy się odwiedzić trzy wyspy ( Teneryfa, Gomera, La Palma) Jeśli pogoda będzie korzystna, forma oraz umiejętności załogi pozwolą, to może uda się dotrzeć na El Hierro uznawaną  0d 2000 r. za najbardziej ekologiczną wyspę na ziemi. Rejsy są przeznaczone dla wszystkich osób. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, ale wcześniejsze doświadczenie żeglarskie i morskie jest zalecane. Rejsy odbywają się często w silnych wiatrach i przy dużej fali, więc należy być świadomym tej specyfiki żeglowania po Kanarach.

Jeśli chcesz, pomożemy w zorganizowaniu urlopu: żagle plus wypoczynek stacjonarny dla całej rodziny. Znajdziemy apartament, wynajmiemy samochód , opowiemy co zobaczyć oraz czego spróbować. Napisz do nas, a chętnie doradzimy.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

  • ciepły wiatry i oceaniczna fala
  • przepiękne i zróżnicowane wyspy takie jak: Teneryfa,  Gomera, La Palma czy El Hierro
  • Teneryfa (Los Gigantes, Park Narodowy Teide wraz z wulkanem, Masca, itd, itp.)
  • Gomera (wycieczka samochodem po wyspie, wejście na szczyt Garajonay)
  • koniec Europy – El Hierro
  • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza, świeże owoce (mamy swoje ulubione bary, tapasy i restauracje)
  • wygodny, nowoczesny katamaran

Planowana trasa

Teneryfa (Marina San Miguel) – 2 lub 3 wyspy, La Palma (Santa Cruz de la Palma), Gomera (San Sebastian)) – Teneryfa (Marina San Miguel). Odwiedziny w konkretnych portach zależą od prognoz pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą. Przy odpowiednich warunkach pogodowych możliwość odwiedzenia El Hierro lub Grand Canarii.

 

Katamaran LAGOON 40 (2020)  posiada 4 wygodne kabiny dwuosobowe, dwie łazienki, elektryczne toalety, inwerter, radar, gniazdka 230 w kabinach + USB, ekspres kapsułkowy i inne.

Dane techniczne:

Długość całkowita: 11,73m
Szerokość: 6,76m
Zanurzenie: 1,35m
Powierzchnia żagli: 80m2
Moc silnika: 2 x 29 HP Yanmar 3YM30
Pojemność zbiorników na paliwo: 2x200l
Pojemność zbiorników na wodę: 300l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

CENA - szczegóły oferty

Cena: 5350 EUR /7 dni/cały jacht/maksymalnie 8 osób. Brak możliwości rezerwacji pojedynczych koi.

Cena zawiera:

jacht, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie – zestawy do snorkelingu oraz SUP, ubezpieczenie KL i NW, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, podstawowe szkolenie żeglarskie, ponton z silnikiem, pościel i ręczniki

Cena nie zawiera:

sprzątania końcowego 200 EUR, wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

Zazwyczaj około 180-200EUR/tydzień/os. (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu).  Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Terminy płatności:

50% w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie i zakończenie rejsu:

Marina San Miguel

W celu ustalenia dogodnego terminu skontaktuj się z nami!

Na Teneryfę latają tanie linie lotnicze z Warszawy, Berlina, Wiednia i innych.  Autobus/taxi spod terminala jedzie 15 minut.

Dokładny adres za- i wyokrętowania:


Współrzędne geograficzne portu: 28°01'16.6"N 16°36'41.0"W

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 724-328-142, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się