Terminarz

rejsy niezapomniane

Rejs stażowy Teneryfa – Madera – Gibraltar

Termin: 16 - 30 marca 2024

Cena za osobę: 3500 zł

Wolne miejsca: 1

Jacht: Lagoon 40 (2020)

stażowy rejs po oceanie

Rezerwuj

Opis rejsu:

Zapraszamy do udziału w niezwykłym oceanicznym rejsie po wodach Atlantyku na doskonale wyposażonym katamaranie Lagoon 40 (panele słoneczne, radar, AIS, ponton typu RIB).

Przed nami kilka dni żeglowania bez zawijania do portów oraz bez widoczności lądu. Do pokonania mamy ponad 970 Mm.

Opis trasy:

Naszą przygodę rozpoczniemy w słonecznej marinie na południu Teneryfy, skąd wyruszymy w stronę malowniczej wyspy Gran Canaria. W zależności od warunków pogodowych, opłyniemy wyspę od południa, bądź północy, tak by dotrzeć do stolicy „Las Palmas”, gdzie zatrzymamy się w kultowej, największej na Kanarach marinie Puerto Deportivo de Las Palmas (gdzie rozpoczynają się co roku m.in. regaty ARC).
Następnie oddamy cumy i wyruszymy w daleki rejs, do trudno dostępnego dla ludzi Parku Narodowego „Selvagens Islands”, będącego rezerwatem wielu gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia będzie okazja zobaczyć lęgowisko Petreli. Poczujemy tam niezwykłą dzikość natury, gdzie łączą się ze sobą otwarty ocean i ostre skały archipelagu. Na głównej wyspie przebywają zaledwie dwie osoby, których zadaniem jest obserwacja zwierząt.

Po ekscytującym przystanku, podniesiemy kotwicę i obierzemy kurs do krainy wiecznej wiosny, czyli na Maderę, do stolicy wyspy i głównego portu Funchal. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, powinno nam starczyć czasu, by poświęcić cały dzień na zwiedzanie, w formie wyprawy samochodami, interioru.

Kolejny etap, to stosunkowo krótki odcinek na wyspę Porto Santo, słynącą z niezwykle długiej, pięknej piaszczystej plaży. Na miejscu wybierzemy się do naturalnych basenów „Salemas”, Parku Narodowego Terra Cha oraz odpoczniemy przed najdłuższym oceanicznym odcinkiem trasy, czyli Porto Santo – Gibraltar.

Ostatni etap to około 4 doby żeglowania bez przystanków, okazja by spotkać liczne gatunki ssaków (delfiny, humbaki, grindwale) oraz ptaków i wspaniałe zachody słońca.

Rejs zakończymy w znajdującej się nieopodal skały Gibraltarskiej marinie Alcaidesa. Polecamy zostać po rejsie na jeden dzień by zwiedzić rezerwat małp i ciekawe miasto Gibraltar.

W czasie tego rejsu będzie dużo wacht nawigacyjnych, a także kilka kambuzowych. Znajdzie się czas na przeczytanie książki, posłuchanie muzyki, spokojną rozmowę z pozostałymi członkami załogi oraz relaks i oderwanie się od rzeczywistości. Taka wyprawa to niezapomniane przeżycie i fajne doświadczenie żeglarskie. Ostrzegamy, że pływanie po Oceanie uzależnia, ale ten rejs jest bardzo wymagający. Płyniemy głównie pod silny wiatr i dużą oceaniczną falę!

Główne atrakcje rejsu:

  • mnóstwo żeglowania, bardzo dużo godzin do stażu
  • oceaniczna żegluga z dala od portów i lądu
  • bardzo dobrze wyposażony, komfortowy katamaran z 2020 roku
  • zwiedzanie niesamowitych wysp Teneryfa, Gran Canaria, Madera, Wyspy Selvagens

 

 

Planowana trasa

Teneryfa (San Miguel) – Gran Canaria (Las Palmas) – Wyspy Selvagens – Madera (Funchal) – Porto Santo – Gibraltar (Marina Alcaidesa)

*w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, możliwe, że Kapitan zdecyduje, by zrezygnować z odwiedzenia wyspy Gran Canaria.

Lagoon 40 (2020)

Katamaran LAGOON 40 (2020)  posiada 4 wygodne kabiny dwuosobowe, dwie łazienki, elektryczne toalety, inwerter, radar, gniazdka 230 w kabinach + USB, ekspres kapsułkowy i inne.

Dane techniczne:

Długość całkowita: 11,73m
Szerokość: 6,76m
Zanurzenie: 1,35m
Powierzchnia żagli: 80m2
Moc silnika: 2 x 45 HP Yanmar 4JH45
Pojemność zbiorników na paliwo: 2x200l
Pojemność zbiorników na wodę: 500l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

CENA - szczegóły oferty

Cena: 3500 zł za jedno miejsce w kajucie.

Dostępność koi:
koja 1 - niedostępna
koja 2 - niedostępna
koja 3 - niedostępna
koja 4 - niedostępna
koja 5 - niedostępna
koja 6 - niedostępna
koja 7 - niedostępna
koja 8 - dostępna
Cena zawiera:

wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie (SUP, zestaw do snorkelingu), ubezpieczenie KL i NW, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji uwzględniające zachorowanie na COVID, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, kołdrę, poduszkę, pościel i ręcznik.

Cena nie zawiera:

wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

100 EUR/tydzień/os. za paliwo oraz opłaty portowe oraz około 100-150 EUR za wyżywienie. Kwota za wyżywienie jest zmienna w zależności od rodzaju zakupionych produktów oraz liczby Załogi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Terminy płatności:

50%  w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie rejsu:

Marina San Miguel, 16 marca 2024 r. od 17:00

Na Teneryfę latają tanie linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia. Marina znajduje się 3km od lotniska. Autobus spod terminala jedzie 15 minut.

Dokładny adres zaokrętowania:


Współrzędne geograficzne portu: 28°01’16.6″N 16°36’41.0″W

Zakończenie rejsu:

Alcaidesa marina, La Linea, 30 marca 2024 r. do 09:00

Dokładny adres wyokrętowania:

La Línea de la Concepción, Cádiz, Hiszpania

Dostępny jest lot bezpośredni z Malagi do Warszawy (sobota 30.03 lub niedziela 31.03, Wizzair, g. 18:35).

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 605-841-610, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

 

KLIKNIJ, REZERWUJ I PŁYŃ Wypełnij prosty formularz, powiedz nam czego potrzebujesz, a my zaopiekujemy się Twoją rezerwacją!

newsletter - zapisz się