Terminarz

rejsy niezapomniane

Malta, Sycylia i Wyspy Egadzkie

Termin: 2 - 9 października 2021

Skipper: Lech Lewandowski

Cena za osobę: 1670zł (cena zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z powodu Covid-19)

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs żeglarsko - turystyczny one-way z Malty na Sycylię

OPIS TRASY

lavaletta_malta_birgu260pxRejs ten stanowi ostatni etap rejsu dookoła Sycylii z wizytą na Malcie. Po zobaczeniu najważniejszych atrakcji Malty i Gozo ruszymy w najdłuższy odcinek tego rejsu (ponad 150Mm). Jeśli Neptun pozwoli to naszym pierwszym portem na Sycylii będzie piękne miasto Marsala. Chcemy też odwiedzić Wyspy Egadzkie, które są trochę mniej znane, niż Wyspy Liparyjskie, ale równie urocze. Przed zakończeniem rejsu w Palermo postaramy się odwiedzić jeszcze Trapani.  Dalej jacht uda się w długi rejs na Wyspy Kanaryjskie na zimę.

ATRAKCJE REJSU:

 • Zatoka Blue Lagoon i wysepka Comino
 • zwiedzanie La Valetty i Mdiny
 • wizyta na Gozo
 • Malta (Popeye Village, Blue Grotto)
 • dla chętnych możliwość zorganizowania nurkowania
 • odwiedziny w porcie Marsala, możliwe degustacje lokalnego wina:)
 • wyspy Egadzkie (plaże, zatoki, piękne widoki)
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami, wino, trattorie, jesienny klimat Włoch i Malty
 • kuchnia maltańska (królik, sery owczy, oliwki, wino)
 • zwiedzanie Palermo (mamy zaprzyjaźnioną szaloną przewodniczkę:))
 • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Przed lub po rejsie sugerujemy, aby spędzić kilka dni na Sycylii lub Malcie i poświęcić ten czas na dodatkowe zwiedzanie i zobaczenie atrakcji lądowych tych niesamowitych wysp.

PLANOWANA TRASA:

La Valetta – Gozo – Marsala – Wyspy Egadzkie – Trapani – Palermo

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)

Sun Odyssey 449 exteriorRejs odbędzie się na naszym nowym, komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Sun Odyssey 449. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ.

DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 13,34m
Długość kadłuba: 12,99m
Szerokość: 4,24m
Zanurzenie: 2,20m – długi kil
Powierzchnia żagli: 91m2
Moc silnika: Yanmar 57KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 200l
Pojemność zbiorników na wodę: 530l
Układ wnętrza: 4 kabiny dwuosobowe, 2 łazienki z toaletą i prysznicami

WYPOSAŻENIE ŻEGLARSKIE, NAWIGACYJNE I RATUNKOWE: grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 4 kabestany (1 elektryczny), ster strumieniowy, dotykowy chartplotter w kokpicie, radar, radio VHF z DSC, telefon satelitarny, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

WYPOSAŻENIE KOMFORTOWO – HOTELOWE: ogrzewanie, inwerter (230V), lodówka w kambuzie z małą zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie w mesie i w kokpicie, telewizor w mesie, ponton z silnikiem, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

CENA:

1670 zł – miejsce w kabinie dwuosobowej (koja 1-7)

sun-odyssey-449-uklad-layout-wnetrza

DOSTĘPNOŚĆ KOI:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – niedostępna

CENA ZAWIERA: wybraną koję, opiekę skippera, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie, ubezpieczenie KL i NW, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, ponton z silnikiem, pościel i ręcznik.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, opłat portowych, paliwa do jachtu i do pontonu, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

SKŁADKA NA KASĘ JACHTOWĄ: Zazwyczaj około 120-150EUR/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu). Składka jest zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu. Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

TERMINY PŁATNOŚCI: 870zł w ciągu tygodnia od rezerwacji, pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

STANDARD REJSU: Jest wysoki przy składce do kasy jachtowej w podanej wysokości. Jednakże częste postoje w najdroższych marinach, czy też wieczorne wyjścia do dobrych restauracji potrafią znacznie podnieść poziom wydatków.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi.

Jak dotrzeć na miejsce

ROZPOCZĘCIE REJSU W PORCIE LA VALETTA 2 PAŹDZIERNIKA 2021 OD GODZ. 17:00:

Na Maltę możemy polecieć bezpośrednio z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa (Ryanair) oraz z Warszawy (Wizzair). Tanie linie latają bezpośrednio w wybrane dni tygodnia. Oczywiście istnieje możliwość dolotu każdego dnia tygodnia lotem z przesiadką.

DOKŁADNY ADRES PORTU ZAOKRĘTOWANIA:

Współrzędne geograficzne portu: 35st53’17.0″N 14st31’13.3″E

ZAKOŃCZENIE REJSU W PALERMO 9 PAŹDZIERNIKA 2021 DO GODZ. 09:00:

Aby wrócić z Sycylii do Polski należy udać się na jedno z trzech sycylijskich lotnisk. Tylko z Trapani (Ryanair) i Katanii (Wizzair) można znaleźć bezpośrednie połączenia do Polski, z Palermo należy lecieć z przesiadką (najczęściej w Rzymie lub Berlinie). Na lotnisko w Palermo dostaniemy się z Trapani, a do Katanii trzeba pojechać autobusem do Palermo i dalej pociągiem. Dla tych co mają więcej czasu polecamy opcję z powrotem pociągiem do Rzymu, a następnie samolotem do Polski.

DOKŁADNY ADRES PORTU WYOKRĘTOWANIA:

SS113, 136-114, 90133 Palermo PA, Włochy

Współrzędne geograficzne portu: 38°07’14.9″N 13°22’07.0″E

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Rejs na zamówienie

Na życzenie możemy przygotować rejs na tej trasie w dowolnym terminie i na innym jachcie. Mogą to być rodzinne wakacje pod żaglami w Toskanii, żeglarski rejs morski w grupie przyjaciół, a także niezapomniany wyjazd incentive dla pracowników lub kontrahentów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 605-841-610, biuro@morskiemile.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

newsletter - zapisz się