Terminarz

rejsy niezapomniane

Gdynia – Visby – Sztokholm, rejs stażowy

Termin: 8 - 15 lipca 2023

Cena za osobę: 1700 zł

Wolne miejsca: 1

Jacht: Bavaria 38 Cruiser "Duch Morza"

rejs stażowo-żeglarski

Rezerwuj

Opis rejsu:

Rejs rozpoczynamy w Gdyni i  bierzemy kurs na Gotlandię, największą wyspę na Bałtyku. Majestatyczne klify, różnorodne formacje skalne i szmaragdowe zatoki tworzą niesamowity krajobraz. Visby, stolica wyspy przez kilka stuleci była handlową metropolią i ważnym miejscem pośrednictwa w kontaktach ze wschodem. Dzisiaj miasto urzeka murami obronnymi, wyniosłymi ruinami gotyckich kościołów i pięknymi ogrodami. Po chwili relaksu na Gotlandii ruszymy w stronę pięknych sztokholmskich szkierów, które zaprowadzą nas do stolicy Szwecji. Skandynawska metropolia zachwyca nie tylko nietypowym ukształtowaniem terenu, ale także wspaniałą architekturą, olbrzymią ilością zieleni i świeżym powietrzem, będąc jednocześnie ważnym ośrodkiem politycznym, naukowym oraz kulturalnym. Dla wszystkich żeglarzy głównym punktem programu jest zwiedzanie morskiego muzeum Vasa, gdzie podziwiać można wydobyty w 1961 r. z dna morskiego siedemnastowieczny okręt. Zwodowany w 1628 roku galeon był największym statkiem wojennym swoich czasów. Jako duma i chluba królewskiej marynarki, miała wziąć udział w szwedzkim podboju Polski. Nie zdążył – w dziewiczym rejsie pokonał zaledwie milę, zanim uległ widowiskowemu zatonięciu. Rejs zakończymy w porcie leżącym  w sąsiedztwie muzeum.

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, długie przeloty,
 • klify na Gotlandii,
 • Bargmanowskie Fårö
 • Raus – kamienne rzeźby na Stora Karlsø
 • magiczne, średniowieczne Visby
 • zwiedzanie Sztokholmu i muzeum Vasa
 • rybne rarytasy, czyli śledź w każdej postaci

Planowana trasa

Gdynia – Kalmar –  Visby – Fårö – Sandhamn – Sztokholm

Trasa ma charakter orientacyjny. Ostateczną decyzję o jej przebiegu podejmuje kapitan jachtu, w oparciu o aktualna prognozę pogody.

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza

Rejs odbędzie się na naszym komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Bavaria 38 Cruiser. Pełen opis oraz galeria znajdują się TUTAJ

Dane techniczne:

Długość całkowita: 11,76m
Długość kadłuba: 11,45m
Szerokość: 3,90m
Zanurzenie: 1,50m – krótki kil
Powierzchnia żagli: 69m2
Moc silnika: Volvo 40KM
Pojemność zbiorników na paliwo: 150l
Pojemność zbiorników na wodę: 360l
Układ wnętrza: 3 kabiny dwuosobowe, łazienka z toaletą i prysznicem, 2 pojedyncze koje w mesie

Wyposażenie żeglarskie, nawigacyjne, ratunkowe:

grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 6 kabestanów, chartplotter w kokpicie, chartplotter przy stoliku nawigacyjnym, radar, radio VHF z DSC, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

Wyposażenie komfortowo-hotelowe:

ogrzewanie, lodówka w kambuzie, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie i telewizor w mesie, pościel i wiele innych.

CENA - szczegóły oferty

Cena: 1700 zł

za jedno miejsce w kabinie dwuosobowej (koje 1-6) lub pojedyncza koja w mesie (koja 7)

Dostępność koi:

Koja 1 – niedostępna
Koja 2 – niedostępna
Koja 3 – niedostępna
Koja 4 – niedostępna
Koja 5 – niedostępna
Koja 6 – niedostępna
Koja 7 – dostępna

Cena zawiera:

wybraną koję, opiekę skippera, ubezpieczenie KL i NW, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, podstawowe szkolenie żeglarskie, końcowe sprzątanie, kołdrę, poduszkę, pościel i ręcznik.

Cena nie zawiera:

wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu i powrotu z rejsu, atrakcji dodatkowych, wydatków własnych.

Składka na kasę jachtową:

Zazwyczaj równowartość około 800PLN/tydzień (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu). Po zakończeniu imprezy kasa jachtowa jest rozliczana – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu. W przypadku spożywania posiłków „na mieście”, koszt dodatkowy może być wyższy. Polecamy zabrać kartę walutową, często Uczestnicy rozliczają się przy pomocy aplikacji.

Terminy płatności:

50% w ciągu tygodnia od rezerwacji,
pozostałą część na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Nie pobieramy od załogi żadnych kaucji, składek na ubezpieczenie kaucji, czy też opłat administracyjnych. Nie odwołujemy imprez ze względu na zbyt małą liczbę załogi!

Jak dotrzeć na miejsce

Rozpoczęcie rejsu:

Marina Yacht Park, ul.A.Hryniewickiego, Gdynia

Zaokrętowanie: 8 lipca 2023  godz. 17:00

Zakończenie rejsu:

Sztokholm

Sztokholm MarinaWasahamnen AB
Djurgårdsvägen 48
SE-115 21 STOCKHOLM

Wyokrętowanie: 15 lipca 2023 do godz. 09:00

Ze Sztokholmu latają samoloty do Polski w bardzo korzystnych cenach. 15 lipca mamy bezpośrednie połączenie do Krakowa, Warszawy oraz Gdańska.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 724-328-142, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

REZERWACJA  * pola obowiązkowe

  newsletter - zapisz się