Tu pływamy

Karaiby

Karaiby

karaiby_salt_whistle_bay_mayreau_260pxSerdecznie zapraszamy na rejs morski katamaranem po Karaibach. Są one jednym z najlepszych akwenów do żeglowania na świecie! Silne wiatry, przepiękne krajobrazy, dzika przyroda, fantastyczni ludzie, wszechobecne reggae, rum i ryby. To mogą być rodzinne wakacje życia lub fantastyczny wyjazd incentive.

Magiczne Karaiby zachęcają nas do przybycia kiedy u nas jest zima. Kuszą swoimi bajkowymi złotymi plażami, palmami pochylającymi się nad wodą, przepiękną i żywą rafą koralową, niesamowitą fauną i florą, wulkanicznie ukształtowanymi wysepkami, a także muzyką, kuchnią i unikalnym, powolnym rytmem życia.

Karaiby to potoczna nazwa dla archipelagu wysp Małych i Dużych Antyli. Jest to łańcuch wysp o długości około 400Mm rozciągający się od Ameryki Północnej, aż po Amerykę Południową. Do Dużych Antyli zaliczamy Kubę, Hispaniolę, Jamajkę i Portoryko. Do Małych Antyli zaliczamy następujące wyspy: położone na północy Amerykańskie i Brytyjskie Wyspy Dziewicze, St. Martin/St. Maarten, St. Barts, Anguilla, Antigua i Barbuda, Dominika, Gwadelupa i Martynika, St. Lucia. St. Vincent i Grenadyny, Barbados, Grenada, Trynidad i Tobago, a także Wyspy ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) i wenezuelskie Los Roques, Blanquilla, Las Aves.

tobago_cays_widok_z_gory_260pxPoniżej znajdują się wszystkie wszystkie ciekawe trasy po których można pożeglować na Karaibach. W każdej zakładce znajdują się też wszystkie potrzebne informacje o danym akwenie.

 

Sprawdź proponowane trasy

Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) – 12 dni

Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) składają z licznych wysp i wysepek w większości niezamieszkanych. Są bardzo atrakcyjną destynacją na 7, 10, a może nawet 14-dniowy rejs. Wielu żeglarzy wraca na te wyspy po kilka razy. Jeśli chcesz spędzić urlop w zimie w egzotycznym miejscu lub zintegrować zespół pracowników to Brytyjskie Wyspy Dziewicze mogą być znakomitym wyborem. Kapitan Julo Kunicki chętnie pokaże

Czytaj dalej

Wyspy Zawietrzne – St. Lucia, Grenadyny i Grenada – od 12 do 14 dni

Kiedy w Polsce jest zimno, a za oknem szaro, wtedy najlepszym lekiem na wszystko jest rejs katamaranem z Martyniki na Grenadyny i Grenadę. Na wyspach tych nie ma zbyt wielu zabytków, jest natomiast bujna, zniewalająca przyroda i malownicze plaże, zatoki, góry. Żeglarzy kusi także smaczna kuchnia, wielkie rafy koralowe, wycieczki w głąb lądu do lasów deszczowych, czy też znakomite warunki

Czytaj dalej