Tu pływamy

Toskania i Korsyka

Toskania i Korsyka

Rejs zaczynamy krótkim przelotem do Porto Azzurro. Miasteczko ma swój ogromny urok. Port jest otoczony knajpkami, kawiarniami i sklepami. Stąd można się udać na spacer na plażę dookoła starej twierdzy-więzienia, a następnie do Capolivieri. Z głównego placu przy dobrej pogodzie widać Monte Christo. Na kolację polecamy restaurację Pappa & Ciccia u Eleny. Gotuje obłędnie.

Następnego dnia ruszamy w drogę do Bastii. Po drodze zatrzymamy się na kąpiel i nurkowanie nad wrakiem frachtowca leżącego tylko 4-13m pod powierzchnią wody. W Bastii zatrzymamy się w samym centrum starego miasta. Krótkie zwiedzanie muzeum miasta oraz twierdzy górującej nad portem i możemy udać się na francuską kolację ze świeżych owoców morza.

Kolejny dzień to żegluga w kierunku Caprai. Wyspa ta jest przepiękna i warta wysiłku włożonego w dopłynięcie do niej.

porto-azzurro-260pxStąd udajemy się powoli w kierunku Elby do Marina di Marciana. Ładnie położone miasteczko, z którego można udać się na wycieczkę kolejką linową na Monte Capanne. Emocje gwarantowane:) Do tego polecamy obejrzenie miasteczka Marciana i lody w lodziarni Zero Gradi.

Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Portoferraio. Stolica wyspy oferuje zwiedzanie domu Napoleona oraz twierdzy. Warto udać się do sklepu rybnego – osterii przy samym porcie i zakupić steki z tuńczyka na obiad.

Atrakcje (niektóre):
– zwiedzanie Capolivieri
– nurkowanie z maską nad wrakiem greckiego frachtowca
– zwiedzanie starego miasta w Bastii
– wyjazd kolejką linową na Monte Capanne (najwyższy szczyt Elby)
– zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej rezydencji
– wycieczka skuterem po Elbie
– wspinaczka po via ferratach, kanyoning na Korsyce dla chętnych
– wędkowanie dla chętnych

Terminy na tej trasie dostępne w sezonie 2015

12-19 września 2015,

19-26 września 2015

26 września – 3 października 2015, szczegóły TUTAJ.