Terminarz

rejsy niezapomniane

Żeglarska majówka na Balearach

Termin: 27 kwietnia 2019 - 4 maja 2019

Skipper: Lech Lewandowski

Cena za osobę: 1800zł

Wolne miejsca: brak

Jacht: Sun Odyssey 449 (2017)

Rejs turystyczno - żeglarski

Opis trasy:

Żeglarską majówkę  rozpoczynamy w położonym u stóp skalistego wzniesienia Alicante. Miasto w sezonie wakacyjnym odwiedzane przez tłumy turystów, dla nas będzie miejscem z którego wypłyniemy na jeden z najpiękniejszych archipelagów w Europie – na Baleary. Chcemy odwiedzić najważniejsze porty i najpiękniejsze miejsca na Ibizie i Majorce oraz Park Narodowy Cabrera.

 

Baleary urzekają nie tylko swoim pięknem ale też różnorodnością. Złote plaże, romantyczne kotwicowiska w skalistych zatokach i  porośnięte winoroślą strome zbocza Serra de Tramuntana to tylko część atrakcji. Cabrera, maleńka wapienna wysepka nietknięta cywilizacją, otoczona krystalicznie czystą wodą to jeden z najpiękniejszych zakątków archipelagu. Port de Soller ukryty w cichej zatoce sprawia wrażenie jakby czas na chwilę stanął w miejscu.  Ale nie tylko przyrodnicze atrakcje przyciągają żeglarzy z całej Europy w to magiczne miejsce. Wkomponowana w starówkę Palma de Mallorca gotycka katedra kryje w swoim wnętrzu dzieła Gaudiego, a Muzeum Es Baluard posiada w swoich zbiorach prace artystów takich jak Gauguin, Miro i Picasso.

Odkryjcie z nami Baleary. Będziemy żeglować, odpoczywać w malowniczych zatokach, zwiedzać i odkrywać smaki regionalnej kuchni.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

  • katedra w Palma de Mallorca
  • Palma Aquarium
  • Valldemossa
  • piaszczyste plaże i piękne błękitne zatoki
  • zabytkowy pociąg do Soller
  • Park narodowy Cabrera
  • wycieczka skuterami lub autami po jednej z wysp
  • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza i regionalne wino

Planowana trasa

Alicante – Ibiza – Park Narodowy Cabrera – Palma de Mallorca. Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

newsletter - zapisz się