Terminarz

rejsy niezapomniane

Rugia i Kopenhaga ze Świnoujścia

Termin: 1 - 8 czerwca 2019

Skipper: Łukasz Ziółkowski

Cena za osobę: 1600zł (all inc)

Wolne miejsca: 3

Jacht: Bavaria 38 Cruiser "Duch Morza"

Rejs żeglarski stażowo - turystyczny

Rezerwuj

Opis trasy:

Pierwszy rejs w czerwcu zawiedzie nas na Rugię oraz do Kopenhagi. Żeglowanie dookoła Rugii pozwoli na ćwiczenie umiejętności nawigacji terrestrycznej, a także pozwala osłonić się od ewentualnego sztormu. Skok z Rugii na drugą stronę do Danii odbywa się natomiast po otwartym morzu, ale nie jest tak długi jak bezpośredni skok z Polski. Na przeciwległym brzegu Bałtyku chcemy zobaczyć Kopenhagę oraz Klintholm ze słynnymi klifami.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Sassnitz. Po pokonaniu ponad 40Mm zawiniemy do tego portu, skąd można udać się na wycieczkę na wapienne klify. Dalej nasz jacht popłynie w kierunku Kopenhagi, gdzie spędzimy dzień na zwiedzaniu i oglądaniu duńskiej stolicy. W drodze powrotnej postaramy się popłynąć przez Klintholm do Stralsundu. To stare hanzeatyckie miasto jest bardzo urokliwe i warte odwiedzin. Ze Stralsundu ruszymy w dół w kierunku Zatoki Greiswaldzkiej. Jest to akwen bardzo ciekawy nawigacyjnie, gdzie można ćwiczyć nawigację, manewrować i nabrać pewności w obsłudze jachtu.

Czerwiec to już sezon na naszym morzu. Porty zapełniają się licznymi jachtami, pływa mnóstwo żeglarzy, dnie są długie, noce krótkie. To wymarzony czas na rejs. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

  • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
  • urocza Rugia oraz małe wioski na niej położone
  • klify koło Sassnitz i Klintholmu
  • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
  • statystycznie najmniej sztormów w roku ;)

Planowana trasa

Świnoujście – Sassnitz – Kopenhaga – Stralsund – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

REZERWACJA* pola obowiązkowe

newsletter - zapisz się