Baleary – Lazurowe Wybrzeże – Nicea (one way)

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs który  będzie pełen wyzwań żeglarskich i jednocześnie pozwoli odwiedzić najpiękniejsze rejony francuskiego wybrzeża. Opuścimy Baleary aby pokonać 250 mil morskich i dotrzeć do Lazurowego Wybrzeża. Będziemy żeglować, jeździć rowerami po Ile de Porquerolles, szukać posterunku żandarma w Saint-Tropez i być może spacerować po czerwonym dywanie w Cannes. Rejs zakończy się w jednym z najwspanialszych miast południowej Francji  – w Nicei.

lazurowe_wybrzeze_2

 

Cote de’Azur jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych na świecie.  Słynie nie tylko z pięknych plaż i lazurowej wody ale także z małych kamiennych miasteczek, wzgórz porośniętych lawendą i pięknych portów. Saint-Tropez oferuje niezliczoną ilość galerii i doskonałych restauracji. W malowniczym porcie stoją piękne stare jachty, małe łodzie rybackie i ekskluzywne jachty motorowe. Kilka mil dalej zacumować można w Port Grimaud zwanym prowansalską Wenecją. Żeglując na północ w kierunku Nicei mijamy „festiwalowe” Canes i Antibes – dawne Greckie Antypolis. Miasto założone zostało przez Greków, szybko przeszło w ręce Rzymian. To jedyne miejsce skąd podziwiać można Niceę, Alpy Nadmorskie i oczywiście wybrzeże. Pełne uroku stare miasto, targ prowansalski gdzie spróbować można wszystkich specjałów tego regionu to wystarczające powody aby tu przypłynąć. Na zakończenie rejsu pora na Niceę. Gwarną, wielokulturową metropolię z bogatą historią, zabytkowym stary portem i kilkukilometrową promenada.

Główne atrakcje rejsu:

 • katedra w Palma de Mallorca
 • dłuższy odcinek żeglarski bez widoczności lądu z Balearów na Lazurowe Wybrzeże
 • wyspa Porquerolles
 • śladami żandarma ;) spacer po Saint-Tropez
 • Port Grimoud
 • plaże i piękne lazurowe zatoki
 • targ prowansalski w Antibes
 • Nicea
 • znakomita kuchnia, zapach lawendy i różowe wino

Planowana trasa

Palma de Mallorka – Ile de Porqueroles – Saint-Tropez (Port Grimoud) – Antibes – Nicea

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Lazurowe Wybrzeże

Opis trasy:

Maj to doskonały czas, aby odwiedzić Lazurowe Wybrzeże. Zalane słońcem i bujną wiosenną roślinnością, pozbawione tłumu turystów czeka na wszystkich spragnionych niesamowitych widoków. Będziemy żeglować, jeździć rowerami po Ile de Porquerolles i wdychać woń eukaliptusowego lasu. Szukać posterunku żandarma w Saint-Tropez i być może spacerować po czerwonym dywanie w Cannes.  Rejs rozpoczynamy i kończymy  w jednym z najwspanialszych miast południowej Francji  – w Nicei.

Cote de’Azur jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych na świecie.  Słynie nie tylko z pięknych plaż i lazurowej wody ale także z małych kamiennych miasteczek, wzgórz porośniętych lawendą i pięknych portów. Saint-Tropez oferuje niezliczoną ilość galerii i doskonałych restauracji. W malowniczym porcie stoją piękne stare jachty, małe łodzie rybackie i ekskluzywne jachty motorowe. Kilka mil dalej zacumować można w Port Grimaud zwanym prowansalską Wenecją. Żeglując na północ w kierunku Nicei mijamy „festiwalowe” Cannes i Antibes – dawne Greckie Antypolis. Miasto założone zostało przez Greków, szybko przeszło w ręce Rzymian. To jedyne miejsce skąd podziwiać można Niceę, Alpy Nadmorskie i oczywiście wybrzeże. Pełne uroku stare miasto, targ prowansalski gdzie spróbować można wszystkich specjałów tego regionu to wystarczające powody aby tu przypłynąć. Dodatkowo w czasie rejsu postaramy się odwiedzić przepiękne francuskie fiordy Calanques i urocze miasteczko Cassis. Na zakończenie rejsu pora na Niceę. Gwarną, wielokulturową metropolię z bogatą historią, zabytkowym stary portem i kilkukilometrową promenada.

Główne atrakcje rejsu:

 • wyspa Porquerolles
 • śladami żandarma ;) spacer po Saint-Tropez
 • Calanques (francuskie fiordy)
 • Cassis
 • Port Grimoud
 • plaże i piękne lazurowe zatoki
 • targ prowansalski w Antibes
 • Nicea
 • znakomita kuchnia, zapach lawendy i różowe wino

Planowana trasa

Nicea – Saint-Tropez – Calanques – Cassis – Ile de Pourqerolles – Port Grimaud – Antibes – Nicea

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Świnoujście – Bornholm – Skania – Świnoujście

Opis trasy:

Maj na Bałtyku potrafi być zachwycający. W tym terminie popłyniemy dookoła Bornholmu i do Ystad. Dla spragnionych wymagającego żeglowania to nie lada gratka. Noce są już krótkie, robi się coraz cieplej, ale wiatry dalej potrafią mocno wiać.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak najwięcej portów na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Może uda się odwiedzić je wszystkie? Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Ystad w Szwecji.

Bałtyk w maju ma swój smak. Porty nie są już puste, pojawia się coraz więcej żeglarzy i turystów, ale miejsca, które odwiedzimy nic nie tracą ze swojego uroku. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Ystad – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Śladami Hanzy

Opis trasy:

Popłyń z nami w ciekawy rejs na trasie, która zaskoczy Cię pięknymi widokami, miejscami na wspaniałą żeglugę, ruchem statków oraz niesamowitymi miastami. Popłyń w rejs „Śladami Hanzy”.

Ze Świnoujścia ruszymy szybko na zachód, aby postarać się dopłynąć do Lubeki, czyli dawnej siedziby Hanzy. Lubeka mimo zniszczeń wojennych została pieczołowicie obudowana i robi ogromne wrażenie. Następnie popłyniemy do Wismaru lub Rostocku i Stralsundu. Wszystko zależy od możliwości załogi, jej umiejętności oraz oczywiście prognoz pogody. Każde z tych miast jest warte zwiedzenia. Pomiędzy zwiedzaniem będziemy bardzo dużo żeglować. Akwen jest wymagający, ruch statków oraz kutrów duży i bardzo duży, a ilość latarni, wiatraków, wysp, mielizn, sieci ogromna. To doskonałe miejsce do ćwiczenia. Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • 2-3 piękne hanzeatyckie miasta do wyboru

Planowana trasa

Świnoujście – 2 do 3 hanzeatyckich miast (do wyboru Lubeka, Wismar, Rostock, Stralsund) – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Lazurowe Wybrzeże – Korsyka – Toskania (one way)

Opis trasy:

Zapraszamy do Nicei, niepisanej stolicy Lazurowego Wybrzeża, jednego z najpiękniejszych miast południowej Francji. Tutaj rozpoczniemy rejs który zakończy się w Toskanii. Po drodze czekają na nas perły Morza Śródziemnego : Korsyka, Capraia i Elba. Każda z wysp jest inna, każda wyjątkowa  i warta odwiedzenia zwłaszcza dla wielbicieli Napoleona. Rejs zadowoli spragnionych żeglowania i odkrywania nowych, niesamowitych miejsc na lądzie.

toskania-i-korsyka-26

Korsyka, pierwsza z wysp do której dopłyniemy podczas rejsu to istny raj dla żeglarzy i turystów. Pełna jest lazurowych zatoczek, piaszczystych plaż i szlaków górskich idealnych do uprawiania kanioningu. Największym miastem w tym rejonie wyspy jest Bastia. Kamienice otaczające port wznoszą się łagodnie po skalnych tarasach w górę. Port jachtowy jest bardzo malowniczy i  dobrze osłonięty.  Żegnając francuski klimat wyruszymy w stronę włoskiej ziemi i dobrej włoskiej kawy. Capraia  – skalista i nieco dzika wyspa należąca do Archipelagu Toskańskiego. Legenda głosi, iż pewnego ranka bogini Afrodyta upuściła sznur pereł. Siedem z nich potoczyło się w stronę Morza Tyrreńskiego i zatrzymało naprzeciw wybrzeża Toskanii, tworząc główne wyspy archipelagu. Płynąc na kolejną z nich Elbę powita nas gwarne Portoferraio będące niegdyś siedzibą Napoleona przebywającego na zesłaniu. Wyspa kryje w sobie niesamowite bogactwo krajobrazów, klimatycznych miasteczek i pięknych portów takich jak na przykład Porto Azzurro.

Serdecznie zapraszamy!

 

Główne atrakcje rejsu:

 • zwiedzanie Bastii i północnej części Korsyki
 • spacer po Capraii
 • wycieczka piesza do Capolivieri, piwo na głównym piazza, skąd podczas dobrej pogody widać Monte Christo
 • wyjazd kolejką linową na najwyższy szczyt Elby, czyli Monte Capanne
 • zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej, podmiejskiej rezydencji
 • wycieczka skuterami lub autami dookoła Elby
 • wino, winnice, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Planowana trasa

Nicea – Bastia – Capraia – Elba – Puntone (Marina di Scarlino)

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Świnoujście – Oslo, duuużo stażu 100 h!

Opis trasy:

W sezonie 2019  na przełomie maja i czerwca popłyniemy do Oslo. Dwa rejsy tygodniowe Świnoujście – Oslo i Oslo Świnoujście. Oba wymagające dużo żeglowania, ale dające mnóstwo przyjemności i doświadczenia na wymagającym akwenie Cieśnin Bałtyckich.

Oba rejsy są długie, ilość mil morskich imponująca, a trasa niezmiernie ciekawa. Po drodze postaramy się odwiedzić dwa duże miasta takie jak Goteborg i Kopenhaga. Jeśli pogoda pozwoli postaramy się zawinąć do jeszcze jednego mniejszego portu.

Pływanie w maju i czerwcu po wodach Bałtyku i Cieśnin Duńskich ma swój urok. Porty są raczej niezatłoczone, brak jest dużej liczby turystów. Dzień jest natomiast bardzo długi, noce raczej szare, a nie czarne. Rejs ten pozwoli do woli nasycić się żeglowaniem, nawigacją w wymagających miejscach.

Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, długie przeloty
 • Bałtyk i Cieśniny Bałtyckie
 • przepiękne miasta na trasie: Kopenhaga, Goteborg, Oslo (po rejsie warto zostać 1-2 dni na miejscu i zwiedzić norweską stolicę)

Planowana trasa

Świnoujście – Kopenhaga – Goteborg – Oslo

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Świnoujście – Kopenhaga – Bornholm – Świnoujście

Opis trasy:

Pod koniec maja połączymy w jednym rejsie Bornholm z duńską stolicą Kopenhagą. Ten rejs to świetny miks żeglowania oraz ciekawego dnia na zwiedzanie Kopenhagi. Trasa jest długa, więc spędzimy na morzu wiele godzin stażowych, a nagrodą będzie spacer po pięknym mieście oraz piwo na Nyhavn ;)

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak 2-3 porty na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Kopenhagę. Po dotarciu do miasta poświęcimy w miarę możliwości jeden dzień na poznanie tego pięknego i interesującego miasta.

W zależności od pogody może być tak, że zaczniemy od Kopenhagi, a dopiero potem popłyniemy na Bornholm.

Bałtyk w maju ma swój smak. Porty nie są już puste, pojawia się coraz więcej żeglarzy i turystów, ale miejsca, które odwiedzimy nic nie tracą ze swojego uroku. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Kopenhaga – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Toskania i Korsyka

Opis trasy:

Poczuj smak lata w śródziemnomorskim klimacie Toskanii i Korsyki. Odwiedź z nami najpiękniejsze porty i kotwicowiska Elby, Capraii i północno wschodniej Korsyki. W trakcie rejsu będzie czas na żeglowanie, nurkowanie w uroczych zatoczkach Elby a także na spacery i wędrówki po Bastii, Portoferraio, Porto Azzurro czy Caprai.

 

Główne atrakcje rejsu:

 • spacer po Porto Azzurro oraz dookoła twierdzy – więzienia położonej nad miasteczkiem
 • wycieczka piesza do Capolivieri, piwo na głównym piazza, skąd podczas dobrej pogody widać Monte Christo
 • nurkowanie z zestawem ABC nad wrakiem greckiego frachtowca
 • zwiedzanie starego miasta w Bastii na Korsyce
 • wyjazd kolejką linową na najwyższy szczyt Elby, czyli Monte Capanne
 • zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej, podmiejskiej rezydencji
 • wycieczka skuterami lub autami dookoła Elby
 • wspinaczka po via ferratach lub kanyoning na Korsyce, jeśli zbiorą się chętni
 • wędkowanie dla chętnych
 • wino, winnice, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

 • jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Planowana trasa

Puntone (Marina di Scarlino) – Porto Azzurro – Korsyka – Capraia – Marina di Marciana – Portoferraio – Puntone

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Rugia i Kopenhaga ze Świnoujścia

Opis trasy:

Pierwszy rejs w czerwcu zawiedzie nas na Rugię oraz do Kopenhagi. Żeglowanie dookoła Rugii pozwoli na ćwiczenie umiejętności nawigacji terrestrycznej, a także pozwala osłonić się od ewentualnego sztormu. Skok z Rugii na drugą stronę do Danii odbywa się natomiast po otwartym morzu, ale nie jest tak długi jak bezpośredni skok z Polski. Na przeciwległym brzegu Bałtyku chcemy zobaczyć Kopenhagę oraz Klintholm ze słynnymi klifami.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Sassnitz. Po pokonaniu ponad 40Mm zawiniemy do tego portu, skąd można udać się na wycieczkę na wapienne klify. Dalej nasz jacht popłynie w kierunku Kopenhagi, gdzie spędzimy dzień na zwiedzaniu i oglądaniu duńskiej stolicy. W drodze powrotnej postaramy się popłynąć przez Klintholm do Stralsundu. To stare hanzeatyckie miasto jest bardzo urokliwe i warte odwiedzin. Ze Stralsundu ruszymy w dół w kierunku Zatoki Greiswaldzkiej. Jest to akwen bardzo ciekawy nawigacyjnie, gdzie można ćwiczyć nawigację, manewrować i nabrać pewności w obsłudze jachtu.

Czerwiec to już sezon na naszym morzu. Porty zapełniają się licznymi jachtami, pływa mnóstwo żeglarzy, dnie są długie, noce krótkie. To wymarzony czas na rejs. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • urocza Rugia oraz małe wioski na niej położone
 • klify koło Sassnitz i Klintholmu
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • statystycznie najmniej sztormów w roku ;)

Planowana trasa

Świnoujście – Sassnitz – Kopenhaga – Stralsund – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Oslo – Świnoujście, duuużo stażu 100 h

Opis trasy:

W sezonie 2019  na przełomie maja i czerwca popłyniemy do Oslo. Dwa rejsy tygodniowe Świnoujście – Oslo i Oslo Świnoujście. Oba wymagające dużo żeglowania, ale dające mnóstwo przyjemności i doświadczenia na wymagającym akwenie Cieśnin Bałtyckich.

Oba rejsy są długie, ilość mil morskich imponująca, a trasa niezmiernie ciekawa. Po drodze postaramy się odwiedzić dwa duże miasta takie jak Goteborg i Kopenhaga. Jeśli pogoda pozwoli postaramy się zawinąć do jeszcze jednego mniejszego portu.

Pływanie w maju i czerwcu po wodach Bałtyku i Cieśnin Duńskich ma swój urok. Porty są raczej niezatłoczone, brak jest dużej liczby turystów. Dzień jest natomiast bardzo długi, noce raczej szare, a nie czarne. Rejs ten pozwoli do woli nasycić się żeglowaniem, nawigacją w wymagających miejscach.

Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, długie przeloty
 • Bałtyk i Cieśniny Bałtyckie
 • przepiękne miasta na trasie: Kopenhaga, Goteborg, Oslo (po rejsie warto zostać 1-2 dni na miejscu i zwiedzić norweską stolicę)

Planowana trasa

Oslo – Goteborg – Kopenhaga – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Toskania i Korsyka

Opis trasy:

Poczuj smak lata w śródziemnomorskim klimacie Toskanii i Korsyki. Odwiedź z nami najpiękniejsze porty i kotwicowiska Elby, Caprai i północno wschodniej Korsyki. W trakcie rejsu będzie czas na żeglowanie, nurkowanie w uroczych zatoczkach Elby a także na spacery wędrówki po Bastii, Portoferraio, Porto Azzurro i Caprai.

Główne atrakcje rejsu:

 • spacer po Porto Azzurro oraz dookoła twierdzy – więzienia położonej nad miasteczkiem
 • wycieczka piesza do Capolivieri, piwo na głównym piazza, skąd podczas dobrej pogody widać Monte Christo
 • nurkowanie z zestawem ABC nad wrakiem greckiego frachtowca
 • zwiedzanie starego miasta w Bastii na Korsyce
 • wyjazd kolejką linową na najwyższy szczyt Elby, czyli Monte Capanne
 • zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej, podmiejskiej rezydencji
 • wycieczka skuterami lub autami dookoła Elby
 • wspinaczka po via ferratach lub kanyoning na Korsyce, jeśli zbiorą się chętni
 • wędkowanie dla chętnych
 • wino, winnice, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

Planowana trasa

Puntone- Porto Azzurro – Korsyka – Capraia – Portoferraio – Puntone

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Śladami Hanzy

Opis trasy:

Popłyń z nami w ciekawy rejs na trasie, która zaskoczy Cię pięknymi widokami, miejscami na wspaniałą żeglugę, ruchem statków oraz niesamowitymi miastami. Popłyń w rejs „Śladami Hanzy”.

Ze Świnoujścia ruszymy szybko na zachód, aby postarać się dopłynąć do Lubeki, czyli dawnej siedziby Hanzy. Lubeka mimo zniszczeń wojennych została pieczołowicie obudowana i robi ogromne wrażenie. Następnie popłyniemy do Wismaru lub Rostocku i Stralsundu. Wszystko zależy od możliwości załogi, jej umiejętności oraz oczywiście prognoz pogody. Każde z tych miast jest warte zwiedzenia. Pomiędzy zwiedzaniem będziemy bardzo dużo żeglować. Akwen jest wymagający, ruch statków oraz kutrów duży i bardzo duży, a ilość latarni, wiatraków, wysp, mielizn, sieci ogromna. To doskonałe miejsce do ćwiczenia. Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • 2-3 piękne hanzeatyckie miasta do wyboru

Planowana trasa

Świnoujście – 2 do 3 hanzeatyckich miast (do wyboru Lubeka, Wismar, Rostock, Stralsund) – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Bornholm i Kopenhaga

Opis trasy:

W drugim tygodniu czerwca zapraszamy na klasyczny rejs, podczas którego połączymy Bornholm z duńską stolicą Kopenhagą. Ten rejs to świetny miks żeglowania oraz ciekawego dnia na zwiedzanie Kopenhagi. Trasa jest długa, więc spędzimy na morzu wiele godzin stażowych, a nagrodą będzie spacer po pięknym mieście oraz piwo na Nyhavn ;)

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak 2-3 porty na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Kopenhagę. Po dotarciu do miasta poświęcimy w miarę możliwości jeden dzień na poznanie tego pięknego i interesującego miasta.

W zależności od pogody może być tak, że zaczniemy od Kopenhagi, a dopiero potem popłyniemy na Bornholm.

Statystycznie czerwiec to najmniej sztormowy miesiąc na Bałtyku. Dodatkowo dnie są bardzo długie, a noc na południu Szwecji bardzo krótka. To świetny czas na odkrycie tego regiony jeszcze przed szczytem sezonu wakacyjnego Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, dłuższe przeloty
 • Bałtyk
 • przepiękny Bornholm
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Kopenhaga – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Toskania i Korsyka

Opis trasy:

Poczuj smak lata w śródziemnomorskim klimacie Toskanii i Korsyki. Odwiedź z nami najpiękniejsze porty i kotwicowiska Elby, Caprai i północno-wschodniej Korsyki. W trakcie rejsu będzie czas na żeglowanie, nurkowanie w uroczych zatoczkach Elby, a także na spacery po Bastii, Portoferraio i Porto Azzurro.

 

Główne atrakcje rejsu:

 • spacer po Porto Azzurro,
 • wycieczka  do Capolivieri, piwo na głównym piazza, skąd podczas dobrej pogody widać Monte Christo,
 • zwiedzanie domu Napoleona w Portoferraio oraz jego letniej, podmiejskiej rezydencji,
 • zwiedzanie starego miasta w Bastii na Korsyce,
 • nurkowanie z zestawem ABC nad wrakiem greckiego frachtowca,
 • wycieczka skuterami lub autami dookoła Elby,
 • wino, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy i jest dodatkowo płatna

Planowana trasa

Puntone (Marina di Scarlino) – Porto Azzurro – Korsyka – Capraia – Portoferraio – Puntone

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Świnoujście – Bornholm – Skania – Świnoujście

Opis trasy:

Czerwiec na Bałtyku jest optymalny pod względem pogody. W tym terminie popłyniemy dookoła Bornholmu i do Ystad. Dla spragnionych wymagającego żeglowania to nie lada gratka. Noce są już krótkie, robi się ciepło, ale wiatry dalej potrafią mocno wiać.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak najwięcej portów na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Może uda się odwiedzić je wszystkie? Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Ystad w Szwecji.

Bałtyk w czerwcu ma swój niezaprzeczalny smak. Porty są pełne jachtów, żeglarzy i turystów, ale miejsca, które odwiedzimy nic nie tracą ze swojego uroku. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Ystad – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Bornholm i Skania ze Świnoujścia

Opis trasy:

To już typowy wakacyjny rejs po Bałtyku. Popłyniemy naszą ulubioną trasą łącząc Bornholm ze szwedzkim Ystad. Sporo żeglowania połączymy z turystyką w odwiedzanych portach. Nasz skipper uwielbia pokazywać swoje ulubione miejsca.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak najwięcej portów na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Może uda się odwiedzić je wszystkie? Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Ystad lub inny port w szwedzkiej Skanii.

Wakacje na Bałtyku potrafią zamienić się w niezapomniany rejs. A czerwiec jest ku temu idealny. Zwykle jest ciepło, dni długie, mało sztormów, ale wiatru zazwyczaj nie brakuje. Piękne porty po drodze, niezapomniane widoki na Bornholmie i fajny skipper dadzą mieszankę, która na długo pozostanie w pamięci. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, przeloty także nocne
 • Bałtyk
 • przepiękny Bornholm
 • tajemnicze Ystad ;) (śladami komisarza Wallandera)

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Ystad – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Toskania – Korsyka – Sardynia

Opis trasy

Trzy piękne śródziemnomorskie wyspy w jednym tygodniowym rejsie. Elba, Korsyka i Sardynia czekają na nas. Odwiedzimy piękne Costa Smeralda, Bonifacio, Archipelagi Lavezzi i La Maddalena, poznamy najciekawsze miejsca na Korsyce, spróbujemy nowych sportów (dla chętnych kanioning i wspinaczka po via ferratach), a także wypoczniemy nurkując, wędrując i jeżdżąc rowerami lub skuterami po Elbie. Zapraszamy!

 

korsyka_i_sardynia_20

 

Główne atrakcje rejsu

 • spacer po porto Azzurro i Capolivieri
 • wyjazd z Solenzary na wspinaczkę po via ferratach i/lub kanyoning (dla chętnych)
 • wizyta w Porto Cervo
 • kąpiel i nurkowanie w zatoczce Cala Coticcio (zwanej też Mini Tahiti) na Caprerze
 • zwiedzanie La Maddaleny
 • wycieczka rowerowa po La Maddalenie i Caprerze do domu – muzeum Garibaldiego
 • zwiedzanie Bonifacio
 • postój na kotwicy na kąpiel i nurkowanie w Archipelagu Lavezzi
 • wino, winnice, znakomite jedzenie, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy i dodatkowych środków finansowych.

Planowana trasa

Puntone di Scarlino -Solenzara – Bonifacio -La Maddalena- Cannigione –  Santa Teresa di Gallura

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Wakacje na Bałtyku – rejs na Bornholm i do Kopenhagi

Opis trasy:

W pierwszym wakacyjnym rejsie połączymy Bornholm z duńską stolicą Kopenhagą. Ten rejs to świetny miks żeglowania oraz ciekawego dnia na zwiedzanie Kopenhagi. Trasa jest długa, więc spędzimy na morzu wiele godzin stażowych, a nagrodą będzie spacer po pięknym mieście oraz piwo na Nyhavn ;)

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak 2-3 porty na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Kopenhagę. Po dotarciu do miasta poświęcimy w miarę możliwości jeden dzień na poznanie tego pięknego i interesującego miasta.

W zależności od pogody może być tak, że zaczniemy od Kopenhagi, a dopiero potem popłyniemy na Bornholm.

Pierwszy tydzień wakacji to już szczyt sezonu. Dzień jest bardzo długi, noc krótka, temperatura szybko rośnie, a często można się już kąpać w morzu. Porty są pełne jachtów oraz żeglarzy i turystów. Knajpy tętnią życiem nawet w Skandynawii. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Kopenhaga – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Sardynia i Korsyka – Cieśnina Bonifacio

Opis trasy:

Cieśnina Bonifacio to jedno z najlepszych miejsc w Europie do żeglowania. Mocne zachodnie wiatry, ciepła woda, niesamowite widoki, najpiękniejsze plaże na świecie (Sardynia) oraz doskonała kuchnia włoska lub francuska tworzą niezapomniany klimat. Będziemy żeglować, jeździć skuterami i nurkować w krystalicznie czystej wodzie. Na noc możemy stanąć w cichych zatokach na Budelli, Lavezzi lub w gwarnych portach takich jak Bonifacio, La Maddalena czy Porto Cervo. A wszystko to na naszym nowym komfortowym jachcie  Sun Odyssey 449.
korsyka_i_sardynia_20

 

Główne atrakcje rejsu:

 • snorkeling i plażowanie w Parku Narodowym Archipelagu La Maddalena
 • zwiedzanie Bonifacio
 • wizyta w Porto Cervo
 •  wycieczka rowerowa po La Maddalenie i Caprerze , wizyta w muzeum Garibaldiego
 • postój na kotwicy, kąpiel i nurkowanie w Archipelagu Lavezzi
 • Cala Coticcio
 • wspinaczka po via ferratach lub kanyoning na Korsyce dla chętnych
 •  znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

Planowana trasa

Santa Teresa di Gallura – Cala Coticcio – Cannigione – La Maddalena – Budelli – Bonifacio – Rondinara –  Santa Teresa di Gallura

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Rugia i Kopenhaga ze Świnoujścia

Opis trasy:

Pierwszy lipcowy rejs zawiedzie nas na mało znaną w Polsce Rugię oraz do Kopenhagi. Żeglowanie dookoła Rugii pozwoli na ćwiczenie umiejętności nawigacji terrestrycznej, a także pozwala osłonić się od ewentualnego sztormu. Skok z Rugii na drugą stronę do Danii odbywa się natomiast po otwartym morzu, ale nie jest tak długi jak bezpośredni skok z Polski. Na przeciwległym brzegu Bałtyku chcemy zobaczyć Kopenhagę oraz Klintholm ze słynnymi klifami.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Sassnitz. Po pokonaniu ponad 40Mm zawiniemy do tego portu, skąd można udać się na wycieczkę na wapienne klify. Dalej nasz jacht popłynie w kierunku Kopenhagi, gdzie spędzimy dzień na zwiedzaniu i oglądaniu duńskiej stolicy. W drodze powrotnej postaramy się popłynąć przez Klintholm do Stralsundu. To stare hanzeatyckie miasto jest bardzo urokliwe i warte odwiedzin. Ze Stralsundu ruszymy w dół w kierunku Zatoki Greiswaldzkiej. Jest to akwen bardzo ciekawy nawigacyjnie, gdzie można ćwiczyć nawigację, manewrować i nabrać pewności w obsłudze jachtu.

Lipiec to wymarzony czas na rejs. Jest zazwyczaj ciepło, pogoda korzystna, dnie długie, a porty tętnią życiem. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, nocne przeloty
 • urocza Rugia oraz małe wioski na niej położone
 • klify koło Sassnitz i Klintholmu
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • statystycznie najmniej sztormów w roku ;)

Planowana trasa

Świnoujście – Sassnitz – Kopenhaga – Stralsund – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Sardynia i Korsyka – Cieśnina Bonifacio

Opis trasy:

Cieśnina Bonifacio to jedno z najlepszych miejsc w Europie do żeglowania. Mocne zachodnie wiatry, ciepła woda, niesamowite widoki, najpiękniejsze plaże na świecie (Sardynia) oraz doskonała kuchnia włoska lub francuska tworzą niezapomniany klimat. Będziemy żeglować, jeździć skuterami i nurkować w krystalicznie czystej wodzie. Na noc możemy stanąć w cichych zatokach na Budelli, Lavezzi lub w gwarnych portach takich jak Bonifacio, La Maddalena czy Porto Cervo. A wszystko to na naszym nowym komfortowym jachcie  Sun Odyssey 449.
korsyka_i_sardynia_10

 

Główne atrakcje rejsu:

 • snorkeling i plażowanie w Parku Narodowym Archipelagu La Maddalena
 • zwiedzanie Bonifacio
 • wizyta w Porto Cervo
 •  wycieczka rowerowa po La Maddalenie i Caprerze , wizyta w muzeum Garibaldiego
 • postój na kotwicy, kąpiel i nurkowanie w Archipelagu Lavezzi
 • Cala Coticcio
 • wspinaczka po via ferratach lub kanyoning na Korsyce dla chętnych
 •  znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

Planowana trasa

Portisco – Cala Coticcio – Cannigione – La Maddalena – Budelli – Bonifacio – Rondinara –  Portisco

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Świnoujście – Bornholm – Skania – Świnoujście

Opis trasy:

Lipiec na Bałtyku jest optymalny pod względem pogody. W tym terminie popłyniemy dookoła Bornholmu i do Ystad. Dla spragnionych wymagającego żeglowania to nie lada gratka. Noce są już krótkie, jest zazwyczaj ciepło, ale wiatry dalej potrafią mocno wiać.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak najwięcej portów na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Może uda się odwiedzić je wszystkie? Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Ystad w Szwecji.

Bałtyk jak zawsze ma swój niezaprzeczalny smak. Porty są pełne jachtów, żeglarzy i turystów, ale miejsca, które odwiedzimy nic nie tracą ze swojego uroku. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Ystad – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Śladami Hanzy

Opis trasy:

Popłyń z nami w ciekawy rejs na trasie, która zaskoczy Cię pięknymi widokami, miejscami na wspaniałą żeglugę, ruchem statków oraz niesamowitymi miastami. Popłyń w rejs „Śladami Hanzy”.

Ze Świnoujścia ruszymy szybko na zachód, aby postarać się dopłynąć do Lubeki, czyli dawnej siedziby Hanzy. Lubeka mimo zniszczeń wojennych została pieczołowicie obudowana i robi ogromne wrażenie. Następnie popłyniemy do Wismaru lub Rostocku i Stralsundu. Wszystko zależy od możliwości załogi, jej umiejętności oraz oczywiście prognoz pogody. Każde z tych miast jest warte zwiedzenia. Pomiędzy zwiedzaniem będziemy bardzo dużo żeglować. Akwen jest wymagający, ruch statków oraz kutrów duży i bardzo duży, a ilość latarni, wiatraków, wysp, mielizn, sieci ogromna. To doskonałe miejsce do ćwiczenia. Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • 2-3 piękne hanzeatyckie miasta do wyboru

Planowana trasa

Świnoujście – 2 do 3 hanzeatyckich miast (do wyboru Lubeka, Wismar, Rostock, Stralsund) – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Wakacje – Bornholm i Kopenhaga

Opis trasy:

W tym wakacyjnym rejsie połączymy Bornholm z duńską stolicą Kopenhagą. Ten rejs to świetny miks żeglowania oraz ciekawego dnia na zwiedzanie Kopenhagi. Trasa jest długa, więc spędzimy na morzu wiele godzin stażowych, a nagrodą będzie spacer po pięknym mieście oraz piwo na Nyhavn ;)

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Bornholm. Postaramy się odwiedzić jak 2-3 porty na tej duńskiej wyspie. Czy to będzie Svaneke, Gudhjem i Allinge, czy też Ronne, Hasle i Hammerhaven to zależy od pogody. Poza Bornholmem spróbujemy pożeglować na Christianso, aby obejrzeć Archipelag Ertholmene. Po opłynięciu wyspy ustawimy kurs na Kopenhagę. Po dotarciu do miasta poświęcimy w miarę możliwości jeden dzień na poznanie tego pięknego i interesującego miasta.

W zależności od pogody może być tak, że zaczniemy od Kopenhagi, a dopiero potem popłyniemy na Bornholm.

Lipiec to szczyt sezonu. Dzień jest bardzo długi, noc krótka, temperatura szybko rośnie, a często można się już kąpać w morzu. Porty są pełne jachtów oraz żeglarzy i turystów. Knajpy tętnią życiem nawet w Skandynawii. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo wymagającego żeglowania, nocne przeloty
 • Bałtyk!
 • przepiękny Bornholm
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • długie dnie, krótkie noce

Planowana trasa

Świnoujście – porty Bornholmu – Kopenhaga – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Jachtowy Sternik Morski

Opis trasy:

Zapraszamy na rejsy szkoleniowe na jachtowego sternika morskiego, które organizujemy od maja do października 2019 nad Morzem Bałtyckim w Świnoujściu. Ostatniego dnia rejsu zdaj egzamin i skorzystaj z nowo nabytych umiejętności!

 

Przed nami dużo nauki zarówno teoretycznej, jak i praktyki w manewrach pod żaglami i na silniku. Będziemy realizować program szkoleniowy naszych najlepszych instruktorów, który jest równocześnie zgodny z wymaganiami szkoleniowymi i egzaminacyjnymi PZŻ. Po zarezerwowaniu miejsca i przed przyjazdem na rejs wyślemy podstawowe materiały szkoleniowe oraz listę zalecanych podręczników.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje szkolenia:

 • szkolenie na wymagającym akwenie Morza Bałtyckiego
 • silne wiatry, zmienna pogoda
 • MAX 6 kursantów
 • dobrze wyposażony jacht przygotowany do szkolenia
 • doświadczony instruktor z dużą wiedzą
 • przestronna marina z możliwością ćwiczenia wszelkich manewrów portowych bez stresu (cumowania longside z wiatrem i pod wiatr, rufą do pomostu z bocznym wiatrem, od dziobu i od rufy, dziobem do pomostu, Y-bomy, zacieśniona cyrkulacja, praca na cumach i szpringach, itp., itd.)
 • ćwiczymy także manewry rzadko trenowane na kursach
 • polska komisja egzaminacyjna
 • wyżywienie zawarte w cenie (obiady przywozi catering)

WYMAGANIA DO PRZYSTĄPIENIA DO SZKOLENIA I EGZAMINU:

 • minimum 18 lat w dniu egzaminu
 • 200h stażu udokumentowanego opiniami z rejsów (z minimum 2 rejsów morskich)

AKWEN SZKOLENIA:

Marina Świnoujście, Morze Bałtyckie

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Wakacyjny rejs dookoła Rugii i do Kopenhagi

Opis trasy:

W tym rejsie popłyniemy na mało znaną w Polsce Rugię oraz do Kopenhagi. Żeglowanie dookoła Rugii pozwoli na ćwiczenie umiejętności nawigacji terrestrycznej, a także pozwala osłonić się od ewentualnego sztormu. Skok z Rugii na drugą stronę do Danii odbywa się natomiast po otwartym morzu, ale nie jest tak długi jak bezpośredni skok z Polski. Na przeciwległym brzegu Bałtyku chcemy zobaczyć Kopenhagę oraz Klintholm ze słynnymi klifami.

Ze Świnoujścia obierzemy kurs na Sassnitz. Po pokonaniu ponad 40Mm zawiniemy do tego portu, skąd można udać się na wycieczkę na wapienne klify. Dalej nasz jacht popłynie w kierunku Kopenhagi, gdzie spędzimy dzień na zwiedzaniu i oglądaniu duńskiej stolicy. W drodze powrotnej postaramy się popłynąć przez Klintholm do Stralsundu. To stare hanzeatyckie miasto jest bardzo urokliwe i warte odwiedzin. Ze Stralsundu ruszymy w dół w kierunku Zatoki Greiswaldzkiej. Jest to akwen bardzo ciekawy nawigacyjnie, gdzie można ćwiczyć nawigację, manewrować i nabrać pewności w obsłudze jachtu.

Środek wakacji to wymarzony czas na rejs. Jest zazwyczaj ciepło, pogoda korzystna, dni długie, a porty tętnią życiem. Jeśli umiesz łowić dorsze to zabierz wędkę, lubisz grać na gitarze to zabierz ją ze sobą. My ze swojej strony zadbamy o całą resztę. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych jachtów na Bałtyku!

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, nocne przeloty
 • urocza Rugia oraz małe wioski na niej położone
 • klify koło Sassnitz i Klintholmu
 • ciekawa i ładna Kopenhaga ze swoimi zabytkami, knajpami, atrakcjami
 • statystycznie najmniej sztormów w roku ;)

Planowana trasa

Świnoujście – Sassnitz – Kopenhaga – Stralsund – Świnoujście

 

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Jachtowy Sternik Morski na Bałtyku

Opis trasy:

Zapraszamy na rejsy szkoleniowe na jachtowego sternika morskiego, które organizujemy od maja do października 2019 nad Morzem Bałtyckim w Świnoujściu. Ostatniego dnia rejsu zdaj egzamin i skorzystaj z nowo nabytych umiejętności!

 

Przed nami dużo nauki zarówno teoretycznej, jak i praktyki w manewrach pod żaglami i na silniku. Będziemy realizować program szkoleniowy naszych najlepszych instruktorów, który jest równocześnie zgodny z wymaganiami szkoleniowymi i egzaminacyjnymi PZŻ. Po zarezerwowaniu miejsca i przed przyjazdem na rejs wyślemy podstawowe materiały szkoleniowe oraz listę zalecanych podręczników.

Serdecznie zapraszamy!

Główne atrakcje szkolenia:

 • szkolenie na wymagającym akwenie Morza Bałtyckiego
 • silne wiatry, zmienna pogoda
 • MAX 6 kursantów
 • dobrze wyposażony jacht przygotowany do szkolenia
 • doświadczony instruktor z dużą wiedzą
 • przestronna marina z możliwością ćwiczenia wszelkich manewrów portowych bez stresu (cumowania longside z wiatrem i pod wiatr, rufą do pomostu z bocznym wiatrem, od dziobu i od rufy, dziobem do pomostu, Y-bomy, zacieśniona cyrkulacja, praca na cumach i szpringach, itp., itd.)
 • ćwiczymy także manewry rzadko trenowane na kursach
 • polska komisja egzaminacyjna
 • wyżywienie zawarte w cenie (obiady przywozi catering)

WYMAGANIA DO PRZYSTĄPIENIA DO SZKOLENIA I EGZAMINU:

 • minimum 18 lat w dniu egzaminu
 • 200h stażu udokumentowanego opiniami z rejsów (z minimum 2 rejsów morskich)

AKWEN SZKOLENIA:

Marina Świnoujście, Morze Bałtyckie

Nasz jacht Bavaria 38 Holiday s/y Duch Wiatru
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Rejs z Malty na Sycylię

Opis trasy:

Rejs rozpoczynamy w porcie La Valetta na Malcie w samym centrum starego portu Grand Harbour Marina. Na Malcie i Gozo czekają na nas zabytki, piękne widoki, błękitne kotwicowiska i ciekawa kuchnia. Po odpoczynku na Gozo ruszymy na północ w kierunku Mariny Ragusa, która jest położona na południu Sycylii przy malowniczym miasteczku. Kolejnym portem będą  Syrakuzy, gdzie znajduje się  jeden z największych teatrów wybudowanych przez starożytnych Greków. Spacer po starym mieście położonym na wyspie Ortygia i wizyta w  katedrze dostarczy niezapomnianych wrażeń. Rejs zakończymy w Katanii.

Główne atrakcje rejsu:

  • Zatoka Blue Lagoon i wysepka Comino
  • zwiedzanie La Valetty i Mdiny
  • wizyta na Gozo
  • Malta (Popeye Village, Blue Grotto)
  • zwiedzanie Syrakuz (stare miasto na wyspie Ortygia, katedra)
  • dla chętnych możliwość zorganizowania nurkowania
  • znakomite restauracje z owocami morza i rybami, wino, trattorie, letni klimat Włoch i Malty
  • kuchnia maltańska (królik, sery owczy, oliwki, wino)
  • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach

  Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych i dodatkowych opłat.

  Po rejsie sugerujemy, aby spędzić kilka dni na Sycylii i poświęcić ten czas na dodatkowe zwiedzanie i zobaczenie atrakcji lądowych tej niesamowitej wyspy:

  • zwiedzanie Palermo (mamy zaprzyjaźnioną przewodniczkę) np.: Stare Miasto, katedra w Monreale, katakumby
  • świątynie w Agrigento
  • wyjazd na Etnę

Planowana trasa: La Valetta – Gozo – Marina di Ragusa – Syrakuzy – Katania

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

 

Rozpoczęcie  rejsu:

Valletta

zaokrętowanie: 3 sierpnia 2019 od godz. 17:00

Współrzędne geograficzne portu: 35st53’17.0″N 14st31’13.3″E

Zakończenie Rejsu:

Katania

wyokrętowanie: 10 sierpnia 2019 do godz. 9:00

Współrzędne geograficzne portu: 37st29’57.0″N 15st05’55.1″E

 

W razie potrzeby chętnie pomożemy wyszukać najkorzystniejsze loty. Prosimy o kontakt: biuro@morskiemile.pl, 605-841-610, 501-242-985 lub poprzez formularz kontaktowy.

Sycylia i Wyspy Liparyjskie (one way)

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs po Sycylii i tajemniczych Wyspach Liparyjskich, podczas którego połączymy zwiedzanie  włoskich miasteczek z wędrówkami po wulkanach, żeglowaniem i kąpielami w pięknych zatoczkach. W odróżnieniu od Sardynii tutaj znajdziemy czarne,  wulkaniczne plaże. Rejs rozpoczniemy u podnóża Etny w Katanii i popłyniemy na północ tam gdzie władca wiatrów Eol miał swoją siedzibę. Najbardziej na południe wysunięta wyspa archipelagu to Vulcano.  Po wejściu na obrzeża krateru,  podziwić będziemy czynne fumaroli. Po wyczerpującej wędrówce na wszystkich chętnych czeka kąpiel w gorącym błocie. Zdobycie szczytu kolejnego wulkanu –  Stromboli, dostarczy mocnych wrażeń wszystkim którzy dotrą na górę.

sycylia_i_wyspy_liparyjskie_14

 

Główne atrakcje rejsu:

 • wejście na wulkan Vulcano, obserwacja czynnych fumaroli, podziwianie panoramy Wysp Eolskich (Liparyjskich)
 • kąpiel w gorącym wulkanicznym błocie
 • wejście (wymagające) na Stromboli, obserwacja wybuchów
 • zwiedzanie Lipari i Saliny
 • piękne kotwicowiska, kąpiele w morzu
 • przejście Cieśniny Messyńskiej, co jest bardzo ciekawym doświadczeniem żeglarskim (prądy, wiry wodne, zmienny wiatr, duży ruch statków i kutrów tuńczykowych)
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz wulkaniczny klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy.

Przed lub po rejsie sugerujemy, aby pozostać kilka dni na Sycylii i poświęcić ten czas na dodatkowe zwiedzanie i zobaczenie atrakcji lądowych tej niesamowitej wyspy.

 • zwiedzanie Palermo np.: Stare Miasto, katedra w Monreale, katakumby (mamy świetną, zakręconą, znajomą przewodniczkę)
 • świątynie w Agrigento
 • wyjazd na Etnę

Planowana trasa: Catania – Taormina (Riposto) – Messyna – Wyspy Liparyjskie (Lipari, Panarea, Stromboli, Vulcano) – Milazzo

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs po Sycylii i tajemniczych Wyspach Liparyjskich, podczas którego połączymy zwiedzanie  włoskich miasteczek z wędrówkami po wulkanach, żeglowaniem i kąpielami w pięknych zatoczkach. W odróżnieniu od Sardynii tutaj znajdziemy czarne,  wulkaniczne plaże. Rejs rozpoczniemy w Milazzo i  popłyniemy na północ, tam gdzie władca wiatrów Eol miał swoją siedzibę. Najbardziej na południe wysunięta wyspa archipelagu to Vulcano.  Po wejściu na obrzeża krateru,  podziwić będziemy czynne fumaroli.Po wyczerpującej wędrówce na wszystkich chętnych czeka kąpiel w gorącym błocie. Zdobycie szczytu kolejnego wulkanu –  Stromboli, dostarczy mocnych wrażeń wszystkim którzy dotrą na górę.

sycylia_i_wyspy_liparyjskie_14

 

Główne atrakcje rejsu:

 • wejście na wulkan Vulcano, obserwacja czynnych fumaroli, podziwianie panoramy Wysp Eolskich (Liparyjskich)
 • kąpiel w gorącym wulkanicznym błocie
 • wejście (wymagające)na Stromboli, obserwacja wybuchów
 • zwiedzanie Lipari i Saliny
 • piękne kotwicowiska, kąpiele w morzu
 •  znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 •  znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz wulkaniczny klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

Planowana trasa: Milazzo – Vulcano – Stromboli – Salina – Lipari – Milazzo

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs po Sycylii i tajemniczych Wyspach Liparyjskich, podczas którego połączymy zwiedzanie  włoskich miasteczek z wędrówkami po wulkanach, żeglowaniem i kąpielami w pięknych zatoczkach. W odróżnieniu od Sardynii tutaj znajdziemy czarne,  wulkaniczne plaże. Rejs rozpoczniemy w Milazzo i  popłyniemy na północ, tam gdzie władca wiatrów Eol miał swoją siedzibę. Najbardziej na południe wysunięta wyspa archipelagu to Vulcano.  Po wejściu na obrzeża krateru,  podziwić będziemy czynne fumaroli.Po wyczerpującej wędrówce na wszystkich chętnych czeka kąpiel w gorącym błocie. Zdobycie szczytu kolejnego wulkanu –  Stromboli, dostarczy mocnych wrażeń wszystkim którzy dotrą na górę.

 

Główne atrakcje rejsu:

 • wejście na wulkan Vulcano, obserwacja czynnych fumaroli, podziwianie panoramy Wysp Eolskich (Liparyjskich)
 • kąpiel w gorącym wulkanicznym błocie
 • wejście (wymagające)na Stromboli, obserwacja wybuchów
 • zwiedzanie Lipari i Saliny
 • piękne kotwicowiska, kąpiele w morzu
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz wulkaniczny klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy

Planowana trasa: Milazzo – Vulcano – Stromboli – Salina – Lipari – Milazzo

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Sycylia – Wyspy Liparyjskie – Zatoka Neapolitańska (one-way)

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs podczas którego będziemy żeglować, podziwiać wulkaniczne krajobrazy i  delektować się regionalną kuchnią. Żeglarską przygodę rozpoczniemy w Milazzo na Sycylii i popłyniemy na północ gdzie mityczny bóg wiatru Eol miał niegdyś swoja siedzibę. Wyspy Liparyjskie to jeden z najciekawszych archipelagów w Europie. Dymiące, aktywne wulkany, gorące źródła i skaliste zatoki tworzą niepowtarzalny klimat. Na Vulcano obejrzymy aktywne fumarole i wykąpiemy się w wulkanicznych błotach. Na Stromboli, po wymagającej wspinaczce, wszyscy którzy podejmą wyzwanie i dotrą na szczyt, podziwiać będą spektakularne erupcje. Po wulkanicznych emocjach popłyniemy w najbardziej malowniczy rejon Włoch  – do Zatoki Neapolitańskiej. Jeżeli wiatr nie będzie nam sprzyjał będziemy żeglować wzdłuż Kalabrii. Na wybrzeżu Amalfi czekają na nas piękne skaliste klify, znane miasteczka np. Amalfi i Positano i niezapomniane widoki na Capri. Będziemy żeglować, zwiedzać i odpoczywać!

 

zatoka_neapolitanska_capri_amalfi_sorrento-15

Główne atrakcje rejsu:

 • wejście na wulkan Vulcano, obserwacja czynnych fumaroli, podziwianie panoramy Wysp Eolskich (Liparyjskich)
 • kąpiel w gorącym wulkanicznym błocie
 • wejście (wymagające)na Stromboli, obserwacja wybuchów
 • atrakcje na wybrzeżu Amalfi: Capri, Amalfi, Positano
 • piękne kotwicowiska, kąpiele w morzu
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • znakomite jedzenie i doskonałe wino, małe tratorrie oraz wulkaniczny klimat

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

Planowana trasa:

Milazzo – Vulcano – Stromboli – Capri – Procida – Sorrento – Amalfi- Salerno

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Zatoka Neapolitańska – Capri, Amalfi, Sorento, Ischia, Neapol

Opis trasy:

Rejs przeznaczony jest dla osób chcących rozpocząć swoją żeglarską przygodę od pełnych relaksu wakacji pod żaglami. Krótkie odcinki między portami, piękne włoskie miasteczka, słynne wyspy, mnóstwo atrakcji i zabytków. Ciepłe wody zatoki, atrakcyjne kotwicowiska, „filmowe” plaże stanowią o atrakcyjności tego regionu.

zatoka_neapolitanska_capri_amalfi_sorrento-15

Główne atrakcje rejsu:

 • zwiedzanie Capri i jej atrakcji: Lazurowa Grota, Faraglioni, Willa Jowisza, Willa San Michele, Anacapri, schody Krupa
 • odwiedziny w pięknych i słynnych portach takich jak Sorrento, Amalfi
 • zwiedzanie Neapolu (np.: katedra, katakumby, zamek dell’Ovo)
 • wizyta na Ischii (zamek Aragoński, miasteczko Ischia, gorące źródła, wycieczka skuterami)
 • wizyta na Procidzie
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach
 • wędkowanie dla chętnych
 • wino, znakomite jedzenie, małe trattorie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

Planowana trasa:

Salerno – Amalfi – Capri – Ischia – Ponza – Procida – Sorrento – Positano – Salerno

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Zatoka Neapolitańska – Capri, Amalfi, Sorento, Ischia, Neapol

Opis trasy:

Rejs przeznaczony jest dla osób chcących rozpocząć swoją żeglarską przygodę od pełnych relaksu wakacji pod żaglami. Krótkie odcinki między portami, piękne włoskie miasteczka, słynne wyspy, mnóstwo atrakcji i zabytków. Ciepłe wody zatoki, atrakcyjne kotwicowiska, „filmowe” plaże stanowią o atrakcyjności tego regionu.

zatoka_neapolitanska_capri_amalfi_sorrento-15

Główne atrakcje rejsu:

 • zwiedzanie Capri i jej atrakcji: Lazurowa Grota, Faraglioni, Willa Jowisza, Willa San Michele, Anacapri, schody Krupa
 • odwiedziny w pięknych i słynnych portach takich jak Sorrento, Amalfi
 • zwiedzanie Neapolu (np.: katedra, katakumby, zamek dell’Ovo)
 • wizyta na Ischii (zamek Aragoński, miasteczko Ischia, gorące źródła, wycieczka skuterami)
 • wizyta na Procidzie
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach
 • wędkowanie dla chętnych
 • wino, znakomite jedzenie, małe trattorie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

Planowana trasa:

Salerno – Amalfi – Capri – Ischia – Ponza – Procida – Sorrento – Positano – Salerno

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Zatoka Neapolitańska – Rzym (one-way)

Opis trasy:

Zapraszamy na rejs  który pełen będzie wrażeń żeglarskich oraz niezapomnianych atrakcji na lądzie. Wyruszymy z Salerno leżącego na wschodnim krańcu Wybrzeża Amalfi. Staniemy na kotwicy aby podziwiać kaskadowe, kolorowe zabudowania  Positano, zajrzymy do Amalfi i do Sorento ulubionych miejsc pisarzy, reżyserów i oczywiście celebrytów. Odwiedzimy wyspę marzeń -Capri i nieco mniej popularne ale równie malownicze wyspy Archipelagu Kalabryjskiego: Procidę lub Ischię. Z gwarnej Zatoki Neapolitańskiej udamy się  w kierunku Ponzy. Ta spokojna wysepka pełna jaskiń, błękitnych skalistych zatok i pięknych plaż jest ulubionym miejscem Rzymian i prawdziwą perłą Lacjum.  To tutaj kręcili swoje filmy Federico Fellini i Jacques Cousteau. Będziemy nurkować, odpoczywać i delektować się doskonałą włoską kuchnią. Kolejny etap rejsu to dłuższy ok 100 milowy przelot do Rzymu, który będzie ostatnim portem.
Serdecznie zapraszamy!
zatoka_neapolitanska_capri_amalfi_sorrento-15

Główne atrakcje rejsu:

 • zwiedzanie Capri i jej atrakcji: Lazurowa Grota, Faraglioni, Willa Jowisza, Willa San Michele, Anacapri, schody Krupa
 • odwiedziny w pięknych i słynnych portach takich jak Sorrento, Amalfi
 • zwiedzanie Neapolu (np.: katedra, katakumby, zamek dell’Ovo)
 • wizyta na Ischii (zamek Aragoński, miasteczko Ischia, gorące źródła, wycieczka skuterami)
 • wizyta na Procidzie
 • zwiedzanie Ponzy
 • znakomite restauracje z owocami morza i rybami
 • wycieczki skuterami po odwiedzanych portach i ich okolicach
 • wędkowanie dla chętnych
 • wino, znakomite jedzenie, małe trattorie oraz łagodny, śródziemnomorski klimat Włoch

Realizacja części z powyższych atrakcji wymaga zebrania grupy chętnych.

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

Planowana trasa:

Salerno – Amalfi – Capri – Ischia – – Procida – Sorrento – Ponza – Rzym

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Żeglarska jesień: Rzym – Cieśnina Bonifacio – Baleary, 10 dni (one-way)

Opis trasy:

Nasza żeglarska jesień upłynie pod znakiem wymagających rejsów stażowo – szkoleniowych. Rozpoczniemy w sercu Włoch, a zakończymy na Teneryfie – najpiękniejszej wyspie Archipelagu Kanaryjskiego.  Zapraszamy wszystkich spragnionych mocnych żeglarskich wrażeń, długich przelotów, pięknych śródziemnomorskich i atlantyckich plenerów. Oddajemy cumy  w Rzymie i ruszamy  w kierunku Cieśniny Świętego Bonifacego dzielącej Korsykę i Sardynię. Zwiedzamy największą atrakcję tego rejonu – piękne, położone na wapiennym klifie Bonifacio. Po krótkim odpoczynku wypływamy w kierunku hiszpańskich Balearów. Mamy do pokonania ok 300 Mm. Będziemy żeglować, zgłębiać zagadnienia związane z nawigacją i czekać na  delfiny. Po długim przelocie odpoczniemy w Palmie i rozpoczniemy eksplorację archipelagu. Wyspy urzekają nie tylko swoim pięknem, ale też różnorodnością. Złote plaże, romantyczne kotwicowiska w skalistych zatokach i  porośnięte winoroślą strome zbocza Serra de Tramuntana to tylko część atrakcji. Cabrera, maleńka wapienna wysepka nietknięta cywilizacją, otoczona krystalicznie czystą wodą to jeden z najpiękniejszych zakątków. Port de Soller ukryty w cichej zatoce sprawia wrażenie jakby czas na chwilę stanął w miejscu.  Ale nie tylko przyrodnicze atrakcje przyciągają żeglarzy z całej Europy w to magiczne miejsce. Wkomponowana w starówkę Palma de Mallorca gotycka katedra kryje w swoim wnętrzu dzieła Gaudiego, a Muzeum Es Baluard posiada w swoich zbiorach prace artystów takich jak Gauguin, Miro i Picasso. Tutaj zakończymy pierwszy etap naszej „żeglarskiej jesieni”.
Serdecznie zapraszamy!

 

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, szkolenie, nocne przeloty
 • dużo godzin stażowych
 • zwiedzanie Bonifacio
 • Katedra w Palmie
 • piaszczyste plaże i piękne błękitne zatoki
 • zabytkowy pociąg do Soller
 • Park narodowy Cabrera
 • wycieczka skuterami lub autami po jednej z wysp
 • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza i regionalne wino

Planowana trasa: Rzym – Cieśnina Bonifacio – Minorka – Port de Soller – Park Narodowy Cabrera – Palma

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Żeglarska jesień: rejs stażowo – szkoleniowy Baleary – Gibraltar

Opis trasy:

Nasza żeglarska jesień to rejsy stażowo – szkoleniowe, na które zapraszamy wszystkich spragnionych mocnych żeglarskich wrażeń. Kolejny etap rozpoczynamy na pięknych Balearach. Wyspy urzekają nie tylko swoim pięknem, ale też różnorodnością. Złote plaże, romantyczne kotwicowiska w skalistych zatokach i  porośnięte winoroślą strome zbocza Serra de Tramuntana to tylko część atrakcji. Cabrera, maleńka wapienna wysepka nietknięta cywilizacją, otoczona krystalicznie czystą wodą to jeden z najpiękniejszych zakątków. Ale nie tylko przyrodnicze atrakcje przyciągają żeglarzy z całej Europy w to magiczne miejsce. Wkomponowana w starówkę Palma de Mallorca gotycka katedra kryje w swoim wnętrzu dzieła Gaudiego, a Muzeum Es Baluard posiada w swoich zbiorach prace artystów takich jak Gauguin, Miro i Picasso. Po eksploracji wysp ruszamy w kierunku hiszpańskiego, kontynentalnego wybrzeża. Kolejne porty to: Ibiza znana z pięknych plaż, widoków i imprez. Następnie Kartagena, założona w 229 roku w trakcie podboju Półwyspu Iberyjskiego przez Hannibala, a także klimatyczna Almeria w Andaluzji. Przed zakończeniem rejsu na Gibraltarze postaramy się jeszcze zatrzymać w Benalmadenie skąd można dostać się do Malagi, która jest przepiękna oraz ma wiele do zaoferowania żeglarzom z duszą „muzealnego” turysty ;)

Serdecznie zapraszamy!

 

Główne atrakcje rejs

 • dużo żeglowania, szkolenie, nocne przeloty
 • dużo godzin stażowych
 • Katedra w Palmie
 • piaszczyste plaże i piękne błękitne zatoki
 • zwiedzanie starego miasta na Ibizie
 • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza i regionalne wino

Planowana trasa

Palma de Mallorca – Ibiza – Kartagena – Almeria – Malaga – Gibraltar

Pobyt w konkretnych portach uzależniony jest od prognozy pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Rejs stażowo – szkoleniowy Gibraltar – Teneryfa

Opis trasy:

Rejs rozpoczynamy na Gibraltarze. Po szybkim zaprowiantowaniu i szkoleniu z obsługi jachtu ruszamy w drogę. Cel jest prosty – Ocean Atlantycki i Wyspy Kanaryjskie. Po drodze planujemy postój na Lanzarote lub Maderze.

Przed nami  ponad 1000 Mm i kilka dni żeglowania bez zawijania do portu. Jest to przygoda dla osób mających chociaż minimalne doświadczenie żeglarskie. W czasie tego rejsu będzie dużo wacht nawigacyjnych i kilka kambuzowych. Znajdzie się czas na przeczytanie książki, słuchanie muzyki, relaks i oderwanie się od rzeczywistości. Taka wyprawa to niezapomniane przeżycie i ciekawe doświadczenie żeglarskie. Ostrzegamy, że pływanie po Oceanie uzależnia, ale ten rejs bardzo wymagający.

Serdecznie zapraszamy!

 

Główne atrakcje rejsu:

 • dużo żeglowania, bardzo dużo godzin do stażu
 •  oceaniczna żegluga z dala od portów i lądów
 • przepiękne i zróżnicowane wyspy takie jak: Lanzarote lub Madera
 • Teneryfa (Los Gigantes, Park Narodowy Teide wraz z wulkanem, Masca, itd, itp.)
 • nowy, bardzo dobrze wyposażony, komfortowy jacht
 • znakomita kuchnia: ryby, owoce morza, świeże owoce (mamy swoje ulubione bary, tapasy i restauracje)

Planowana trasa

Gibraltar – Lanzarote lub Madera – Teneryfa . Odwiedziny w konkretnych portach zależą od prognoz pogody oraz decyzji skippera.

 

Nasz jacht Sun Odyssey 449 (2017)
CENA - szczegóły oferty
Jak dotrzeć na miejsce

Rejs na zamówienie

majorka_260px2Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego wymarzonego rejsu to prosimy o kontakt z nami. Przygotujemy rejs na zamówienie specjalnie dla Ciebie! Ty decydujesz o wszystkim: kiedy popłyniemy, na czym, z kim i dokąd. Kilka propozycji poniżej:

 • rodzinne wakacje na katamaranie w Chorwacji
 • żeglarski rejs z przyjaciółmi dookoła Korsyki
 • rejs jachtem dookoła Sycylii i na Maltę
 • wyprawa – szkolenie pod żaglami na Balearach
 • niezapomniany wyjazd incentive do Tajlandii
 • spotkanie biznesowe na jachcie na Lazurowym Wybrzeżu

AKWENY NA KTÓRYCH ORGANIZUJEMY REJSY:

 • Morze Śródziemne (Włochy, Chorwacja, Grecja, Turcja, Hiszpania, Francja, Malta, Czarnogóra)
 • Morza egzotyczne, czyli: Karaiby (Grenadyny, Antyle Francuskie, Wyspy Podwietrzne, Wyspy ABC, BVI, Kuba), Bahamy, Seszele, Tajlandia, Malediwy, Malezja, Australia, Nowa Zelandia i Nowa Kaledonia, Polinezja Francuska
 • Morze Bałtyckie (Bornholm, Rugia, Kopenhaga, Gotlandia, Sztokholm i nie tylko)

CZYM PŁYWAMY:

lagoon52-260pxKatamaranami:

 • Lagoon
 • Catana
 • Fountaine Payot

Jachtami jednokadłubowymi:

 • Sun Odyssey i Oceanis
 • Bavaria i Dufour
 • Hanse
 • Elan, Salona.

CO ORGANIZUJEMY:

 • rejsy jachtami i katamaranami
 • wakacje we Włoszech
 • wyjazdy incentive, spotkania biznesowe pod żaglami, szkolenia
 • rejsy żaglowcami, barkami i jachtami motorowymi
 • atrakcje wodne np.: nurkowanie, snorkelling, kite, windsurfing, kajaki morskie, narty wodne, banan
 • atrakcje na lądzie np.: wyprawy 4×4, wspinaczka na wulkany, via ferraty, kanioning, rowery górskie, zwiedzanie, gry terenowe, quady, gry zespołowe i inne
 • dojazdy i transfery
 • pełne wyżywienie
 • opiekę pilotów, obsługę hostess i skipperów

DODATKOWE INFORMACJE:

W RAZIE ZAINTERESOWANIA PROSIMY O KONTAKT:

formularz kontaktowy jest tu
e-mail: biuro@morskiemile.pl, morskiemile@gmail.com
telefon: +48 605 841 610

GALERIA

newsletter - zapisz się